LG’nin sesle denetim edilebilen konut eserleri yaygınlaşıyor

by Aybike Güzel
0 comment

Son devirde rekabetin uygunca kızıştığı sesli asistanlar gün geçtikçe hayatımıza daha çok entegre olmaya başladılar. Google Asistan, Amazon Alexa, Apple Siri vb. asistanların bizlere yardımcı olacağı alanlardan biri de ev aletlerinin kontrolü olacak. LG de sesle yönetilebilen konut eserlerini yaygınlaştırarak bu gelişime ortak olmayı planlıyor.

Konuşarak denetim edin

LG’nin yapay zeka konusunda işbirliği yaptığı Google ve Amazon’un da yapay zeka özellikli LG hoparlörlerin satışını küresel olarak genişletmesiyle birlikte, firmanın ses tanıma takviyeli çamaşır makinesi, kurutucu, buzdolabı, bulaşık makinesi, elektrikli süpürgeler, hava temizleyicileri ve Styler üzere mesken aletlerine olan ilgi de artıyor. Kullanım senaryoları ise epeyce fazla. Örneğin, kullanıcılar çamaşır makinelerinin bölümlerinde kalan süreyi denetim edebiliyor, klimanın sıcaklığını ayarlayabiliyor ya da kolay kelamlı komutlarla akşam yemeğini denetim edebiliyorlar.

LG’nin belirttiğine nazaran Google ve Amazon ile yakın bir biçimde çalışılmaya devam edilecek. Google Home ve Amazon Echo üzere akıllı hoparlörler şimdi ülkemizde yaygınlaşmadılar lakin geçtiğimiz sene Türkçe lisan takviyesi kazanan Google Asistan ile mesken aletlerinizi denetim edebilmek epey heyecan verici olacaktır.

Kısacası LG, sesle denetim edilebilen konut aletlerini yeterlice yaygınlaştırarak kullanıcılara farklı tahliller sunmak istiyor. Son olarak bahis hakkında LG Electronics Mesken Aletleri ve Hava Tahlili Şirketi Lideri Song Dae-hyun “Tüm dünya çapındaki müşterilerimize LG aygıtlarını kullanırken yaşayacakları ileri düzey kolaylık ve rahatlığı göstermek vermek için sabırsızlanıyoruz. Agresif stratejimiz ve harikalık arayışımız, sesle çalışan yapay zekayı bu yıl öbür üreticilere nazaran daha fazla konuta getirecek ve bu bizim son derece gurur verici” dedi.

You may also like

Leave a Comment