LG, G8 ThinQ’nun pilini değiştirilmemek üzere sabitlemiş!

by Aybike Güzel
0 comment
Gün geçmiyor ki LG telefonlar tuhaf bir meseleyle ya da farklı bir mevzuyla gündeme gelmesin. LG’nin de içinde bulunduğu telefon firmalarının, çıkarılabilir art kapak modasını bırakması üzerinden çok uzun bir vakit geçmesine karşın şirketin G8 ThinQ model telefonu bir meseleyle karşılaştığında pilinin çıkarılmaması ihtarında bulunuyor. LG’nin geçmişte kaldığı izlenimi uyandıran ihtarının ise bu sefer maalesef rahatsız edici bir haklılık hissesi var.

Günümüzde satılan neredeyse bütün telefonların pilleri bir formda yapışkan bir gereçle sabitlenmiş durumda. Lakin birçok vakit kolay bir biçimde kasadan ayrılabilen pil, istendiği takdirde meraklı kullanıcılar tarafından bile değiştirilebiliyor.

LG’nin G8’de kullandığı pili kasaya sabitleme yolu ise biraz abartılmış üzere gözüküyor. Firmanın kullandığı yapıştırıcı o kadar sağlam ki şirket kullanıcılara güya, “sıkıysa pili yerinden çıkarın” formunda meydan okumuş.

Telefon kilitlendiğinde ekrana gelen, “pili yerinden çıkarmaya çalışmayın” ihtarını sonuna kadar haklı çıkaran uygulama ve bu kapsamda yapılan deneme YouTube kanalı JerryRigEveyrthing’den Zack tarafından gerçekleştirilmiş. Aşağıda görüntüsünü izleyebileceğiniz sökme görüntüsünde Zack, pilin çıkarılmaması konusunda ihtarda bulunuyor.

Pil haricinde ise epeyce tertipli tasarlanan telefonun başka modüllerinin ise kolay ulaşılabilir olduğu ve bir gereksinim halinde ortaya çıkacak modül değiştirme sürecinin zorluk çekmeden yapılabileceği belirtilmiş.

You may also like

Leave a Comment