Lenovo Project Limitless dizüstüne 5G irtibatını getiriyor

by Aybike Güzel
0 comment

İletişim altyapıları yavaş yavaş 5G teknolojilerine geçiş hazırlıklarını tamamlarken üreticiler de bu yeni altyapının potansiyelini en güzel biçimde kullanmak niyetinde. Lenovo’nun Project Limitless projesi dizüstü bilgisayarlarda 5G periyodunu başlatıyor.

Project Limitless özellikleri

Project Limitless modeli 7nm sürecinde Snapdragon 8cx yonga seti kullanıyor. Yonga setinde 4 adet Kryo 495 çekirdeği performans odaklı çalışırken 4 adet Kryo 495 çekirdeği de verimlilik odaklı çalışıyor. Adreno 680 grafik ünitesi de yeniden en uygun performansı amaçlıyor.

Snapdragon 8cx yonga seti olağanda Snapdragon X24 modemi ile duyurulmuştu lakin sonradan X50 modemi ile de yeni bir paket hazırlanmıştı. Bu paketin birinci olarak Lenovo tarafından kullanılacağı da o devir tabir edilmişti. Project Limitless işte bu özel muahedenin eseri.

 

O günden bu yana Snapdragon 8cx yonga seti de geliştirildi ve daha istikrarlı hale getirildi. Intel Core i5-8250U işlemcisine karşı PCMark 10 Applications testlerinde daha yeterli sonuçlar alabiliyor. Ayrıyeten Full HD ekran ile batarya testlerinde 2K ekran çalıştıran rakibinden 6-8 saat daha fazla kullanım mühleti sunabiliyor.

Project Limitless bünyesinde 16GB LPDDR4X RAM barındıracak. Bunun dışında şimdilik teknik ayrıntılar mevcut değil. Qualcomm ve Lenovo en erken gelecek yıl başlarında bir çıkış tarihi verebilecek.

 

You may also like

Leave a Comment