Küçük boyutlu Samsung Galaxy Home geliyor

by Aybike Güzel
0 comment

Samsung’un akıllı hoparlörü Galaxy Home neredeyse bir sene evvel tanıtıldı. Lakin cihazın satışlarına hala başlanmadı. Samsung geçtiğimiz Nisan ayında Galaxy Home’un raflardaki yerini alacağını söylemişti. Bu tarih de geride kaldı fakat Galaxy Home’dan hala ses soluk yok. Bugün ortaya çıkan FCC sertifikasında ise daha küçük boyutlu Samsung Galaxy Home modeli görüldü.

Uygun fiyatlı akıllı hoparlörlere rakip

Akıllı hoparlör dendiğinde Amazon Echo ve Google Home hakimiyetini görüyoruz. Bu hakimiyetin temel sebebi 50 doların altındaki fiyatlarıyla Amazon Echo Dot ve Google Home Küçük modelleri. Samsung’un Galaxy Home akıllı hoparlörlerinin fiyatı açıklanmasa da bu biçim küçük hoparlörlere nazaran kıymetli olacağı malum. FCC sertifikasında görülen yeni model, firmanın uygun fiyatlı akıllı hoparlörlerle rekabet edebilmesini sağlayabilir.

Sertifikadaki görsellere bakıldığında Galaxy Home ile misal tasarım çizgilerini görüyoruz. AKG logosu ve ses tuşları üst kısımda yerlerini koruyor. Kestirim edebileceğiniz üzere tıpkı büyük model üzere bu model de Bixby sesli asistan dayanağıyla gelecek. Şu an için öğrenilen tek özelliği ise Bluetooth 4.2 bağlantı seçeneğine sahip olması.

Samsung, Galaxy Home’un raflara çıkması için işaret ettiği tarihi 2019’un birinci yarısı olarak güncellendi. Galaxy Home ile birlikte küçük modeli de görür müyüz bilinmiyor. Lakin firmanın epey geç kaldığını söylemeliyiz.

You may also like

Leave a Comment