Kia, bu yaz tanıtacağı yeni kompakt SUV’un birinci imgelerini paylaştı

by Aybike Güzel
0 comment

Önümüzdeki aylarda yeni bir kompakt SUV tanıtmaya hazırlanan Kia, kelam konusu aracın taslak manzaralarını paylaşarak ön ve art tasarımı hakkında ipuçları verdi. Koreli üretici, Y neslini (1980-99 ortası doğanlar) gaye alan yeni kompakt SUV modelini evvel Kore’de, akabinde tüm dünyada satışa sunacağını açıkladı.

Taslak manzaralarına bakıldığında agresif çizgilere sahip olacağı görülen araç, tasarımını 2019 Kia SP Signature konseptinden alıyor. Ön yüzünde geniş bir ızgaraya yer verilen Kia kompakt SUV’un ince LED farları bu alanda hoş bir bütünlük sağlıyor.

Aracın dinamik manzarasını destekleyen tamponun alt kısmında da dikey pozisyonlandırılmış sis farları bulunuyor. Art tarafa geçildiğinde ise logonun etrafındaki krom çıtanın LED stopların içine kadar uzandığı görülüyor. Tamponun alt kısmındaki difüzör de art tarafa sportif bir görünüm katıyor.

Kia, yeni kompakt SUV modeliyle birlikte klâsik SUV’ların geniş iç hacim ve yeteneklerini küçük bir gövdeye sığdırdıklarını belirtiyor. Markanın birinci küresel kompakt SUV’u olarak lanse edilen aracın teknik ayrıntıları şimdi muhakkak değil. 2019’un ikinci yarısında Kore’de satışa çıkacak araç, akabinde sırasıyla öbür pazarlarda da satışa sunulacak.

You may also like

Leave a Comment