John Wick: Chapter 3, gişedeki macerasına süratli başladı

by Aybike Güzel
0 comment
Geçtiğimiz Perşembe günü vizyona giren John Wick: Chapter 3 – Parabellum, gişedeki macerasına süratli başladı. Ünlü aktör Keanu Reeves‘in başrolünde yer aldığı sinema, dünya genelinde yaklaşık 92 milyon dolarlık bir açılışa imza atarak beklentilerin üzerine çıkmayı başardı.

Variety tarafından yayınlanan datalara nazaran John Wick: Chapter 3, Kuzey Amerika’daki birinci haftasında toplam 57 milyon dolar hasılat elde etti. Bir evvelki hafta vizyona giren Detective Pikachu, açılış haftasında 53 milyon dolar hasılat yapmıştı. Detective Pikachu üzere tanınan bir oyun/anime uyarlamasını Kuzey Amerika’da geride bırakmayı başaran John Wick 3, nitekim de oldukça etkileyici bir performans ortaya koyuyor.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum, birebir vakitte şimdiden serinin en başarılı sineması olmayı garantiledi. 2014’te vizyona giren birinci John Wick sineması, dünya genelinde 88 milyon dolar hasılat elde etmişti. John Wick: Chapter 2 ise 171 milyon dolar hasılat yapmıştı. John Wick: Chapter 3, yalnızca açılış haftasındaki performansıyla birinci sinemanın toplam hasılatınını geride bırakmış durumda.

Lionsgate tarafından hazırlanan John Wick serisi son yılların tahminen de en başarılı üçlemelerinden birisi oldu. Her yeni sinemasıyla bir evvelkinin üzerine koymayı başarabilen John Wick serisi, bilhassa de aksiyon severlerin büyük beğenisini kazandı. Olumlu yorumlar ve tenkitler elbette gişede de tesirini gösteriyor. John Wick 3’ün, 250 milyon doları aşan bir gişe hasılatına imza atması bekleniyor. Filmin bütçesi 55 milyon dolardı.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum’un oyuncu takımında; Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Lawrence Fishburne, Jason Mantzoukas, Hiroyuki Sanada ve Ruby Rose üzere isimler ünlü isimler yer alıyor. Sinemanın direktörlüğünü ise Chad Stahelski üstlenmişti. 

You may also like

Leave a Comment