Intel, rekabette sürat kazanıyor: Arc ekran kartları için yeni şoförler yolda

by Aybike Güzel
0 comment
Geçtiğimiz aylarda Intel, Arc A770, A750 ve A580 modelleri ile harici ekran kartı pazarına giriş yaptı. Lakin sevkiyat problemleri ve şoför takviyesi konusunda rakiplerinin gerisinde kalan firma, çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bugün PC Games Hardware, Intel’in yüksek performanslı büyük bir şoför güncellemesi hazırlandığını ortaya çıkardı.

 Arc ekran kartları için yeni şoförler yolda

Bilmeyenler için Intel, birkaç hafta evvel DirectX9 API performansını kıymetli ölçüde arttıran büyük bir şoför güncellemesi yayınladı. Bu bağlamda şirket, Arc Alchemist serisinin DirectX12 ve Vulkan API’leri için düzgün bir performansa sahip olduğunu lakin eski oyunlar için optimize edilmesinin vakit alacağını vurgulamıştı. Görünüşe nazaran bu çalışmalar nihayet tamamlandı.

PC Games Hardware, Intel’in ekran sürücülerindeki darboğazı tespit ettiğini ve ortadan kaldırdığını bildirdi. Paylaşılan listenin de bunu doğrular nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Intel Arc serisinde test edilen 66 oyundan birden fazla Raytracing dahil olmak üzere başarılı bir formda çalışıyor. Sadece Halo Infinite’te büyük bir sorun var üzere görünüyor.

Intel’in Arc serisi ekran kartlarını daha ulaşılabilir hale getirip getirmeyeceği şu an için bilinmiyor. Lakin şoförlerde yapılan değişikliğin, gelecek kuşak Intel ekran kartlarına da yarar sağlayacağını düşünüyoruz. Yeni şoförlerin çıkış tarihi ise şimdi açıklanmadı.

You may also like

Leave a Comment