Instagram’da artık size kimin ileti gönderebileceğini seçebileceksiniz

by Aybike Güzel
0 comment
Günümüzde toplumsal medya kullanımının en büyük dezavatajlarından biri de istemediğimiz bireylerden gelen iletiler diyebiliriz. Bu hususta çeşitli iyileştirmeler yapan Instagram artık size kimin DM gönderebileceğini belirleyebileceğiniz seçenekler sunacak.

Uzun müddettir istenen bir özellikti

Şu anda rastgele bir Instagram kullanıcısı, istediği şahsa ileti gönderebilme bahtına sahip. Bu da kullanıcıları istenmeyen iletiler ve küme sohbetleriyle yüz yüze bırakıyor ve durum bir mühlet sonra içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Bilhassa izininiz olmadan grup sohbetlerine eklenebilme durumu Instagram’ın en büyük problemlerinden biri olarak göze çarpıyordu.
Şimdi Instagram iletileşme seçenekleri altında sizi takip etmeyen kullanıcıların size ileti göndermesini engelleyebileceğiniz özellikleri test ediyor. Bu kısım altında grup sohbetlerine alınıp alınmak istemediğinizi de belirleyebileceksiniz. Açık konuşmak gerekirse Instagram üzere bir dev şirketin böylesine değerli özellikleri geciktirmesi açıklanamaz bir durum. Lakin kullanıcılar açısından bakacak olursak geç de olsa bu özelliklerin sunulması, platformun berbata kullanılmasının önüne geçecektir.

 

You may also like

Leave a Comment