Instagram’a yorum kısıtlama özelliği geliyor

by Aybike Güzel
0 comment

Çevrimiçi taciz, toplumsal medya platformlarını kullanan kişilerin mücadele etmeye çalıştığı en değerli sıkıntılardan biri olduğunu söylemek mümkün. Bu alanda çalışmalar yapan Instagram, “Restrict” yani kısıtlama ismini verdiği bir bilhassa bu durumu azaltabilir.

Artık kullanıcıları engellemeye gerek kalmayacak

Eğer Instagram haberleriyle yakından ilgiliyseniz, şirketin bir müddettir kısıtlama özelliğini test ettiğini duymuş olabilirsiniz. Yeterli haber şu ki artıl “Restrict” özelliği kullanıcılara sunulmaya hazır. Bu özelliği kullanarak Instagram gönderilerinize taciz, küfür veya zorbalık içeren yorumlar yapan kullanıcıları kısıtlayabilecek ve yorumlarının görünmemesini sağlayabileceksiniz.

İlk olarak aklınıza, biz bunu o kullanıcıyı engelleyerek kökünden çözebiliyoruz diye bir fikir gelebilir. Lakin Instagram’ın bu özelliği sayesinde berbat yahut hoşunuza gitmeyen yorumlarda bulunan kullanıcıları engellemenize gerek kalmayacak ve kullanıcı sayınızın düşme durumu da ortadan kalkmış olacak. Yeni özelliğin önümüzdeki güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulmaya başlayacağını da belirtelim.

You may also like

Leave a Comment