iFixit’ten Samsung Galaxy Fold incelemesi geldi

by Aybike Güzel
0 comment
Samsung’un katlanabilir amiral gemisinin modüllerine ayrılışını birinci olarak görmesek de iFixit tarafından bunun yapılmasına birinci sefer bakıyoruz. Uzmanlar Samsung’un bu yeni kategoride nasıl bir iş çıkardığına yakından bakarak fikirlerini sunuyor.

İncelemeye nazaran, Samsung donanımda mekanik kesimlerin sağlam ve sağlam olmasına odaklanmış ancak bu odaklanma sırasında ekranın güvenilirliğini riske atan, tartışmalı kararlar almış. Aygıtın menteşesinin olduğu kısımlarda, üst ve altta OLED panelin kendisine ulaşılabilen, hatta altı açılabilecek kadar büyük boşluklar bulunuyor.

Foto Galeri | 4 Görsel Görüntüle

 

Cihazın ekranında altta ve üstte yer alan 7mm’lik boşluklardan dolayı bir sorun oluşursa, kullanıcı muhtemelen telefonu çöpe atarak daha kârlı bir atılım yapmış olacaktır. Aygıtın en kıymetli kesimi olan esnek ekran, hatırlarsanız iPhone X modeli ve sonrasında da çok yüksek fiyatlara değişiyordu.
iFixit’in pil değişimi için de gereksiz yere uğraştırıcı dediği aygıt, toplamda 10 üzerinden 2 tamir edilebilirlik skoru aldı. 

You may also like

Leave a Comment