Huawei’nin işvereni açıkladı: İşletim sistemimiz Android ve iOS’tan süratli olacak

by Aybike Güzel
0 comment
Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, gazetecilerle yaptığı yeni bir söyleşide, şu anda şirket içinde geliştirilmekte olan taşınabilir işletim sisteminin büyük olasılıkla Android veya iOS‘tan daha süratli olacağını söyledi.

5 milisaniyelik süreç gecikmesi olacak

Yapılan röportaj her ne kadar 5G, Çin, ABD ve Avrupa üzere birçok mevzuyu kapsıyor olsa da, dikkat çeken en değerli mevzu şirketin geliştirdiği Ark Os (orjinal ismiyle HongMeng OS) diyebiliriz. Huawei’nin 74 yaşındaki işvereni Zhengfei, işletim sisteminde yalnızca 5 milisaniyelik bir süreç gecikmesi vaat ettiklerini belirterek, Ark OS’un akıllı telefon dışındaki aygıtlarla da uyumlu olacağını açıkladı.

Çalıştığımız işletim sistemi, basılı devrelerle, ağ anahtarlarıyla, yönlendiricilerle, akıllı telefonlarla ve data merkezleriyle uyumlu olmalı.” halinde konuşan Ren Zhengfei, Huawei’nin taşınabilir işletim sisteminin Android veya iOS kadar büyük bir ekosisteme sahip olmayacağını kabul ediyor. Bu nedenle de önümüzdeki Ağustos ayında şirketin bir uygulama mağazası geliştireceğine vurgu yapıyor. Her ne kadar ABD ile olan problemlerin aşılacağı düşünülse de, Huawei’nin işletim sistemi planında vazgeçmemesi ise şirketin uzun vadede kendi işletim sistemine geçme düşüncesini gösteriyor diyebiliriz.

You may also like

Leave a Comment