Huawei yıl bitmeden 5G televizyon çıkaracak

by Aybike Güzel
0 comment

Henüz 5G teknolojisiyle yaygın olarak buluşabilmiş değiliz. Bugün birkaç akıllı telefon modeli, araç içi bilgi sistemi ve hücresel modem hazır durumda lakin altyapı tamamlanmadığı için tam potansiyelini gösteremiyor.

Önemli yaklaşım

Genelde taşınabilir tarafta 5G altyapılarının yaygınlaşacağı düşünülse de Huawei farklı bir açıdan olaylara yaklaşmış. Akıllı telefon pazarının agresif oyuncusu Huawei yıl bitmeden 5G uyumlu bir akıllı televizyon piyasaya sürmeyi planlıyor.

Firmanın Huawei ve Honor markaları altında bu ay birinci televizyon eserlerini piyasaya sürmesi bekleniyordu. 5G uyumlu akıllı televizyon ise biraz sürpriz oldu diyebiliriz çünkü şimdi bu dalda 5G altyapılarına yönelik bir duyuru gelmemişti.

Huawei’nin 5G televizyonu 8K çözünürlüğe sahip olacak. Zati 8K çözünürlükler için 4G teknolojisinin nispeten yetersiz kalacağı lisana getiriliyordu. Yakın gelecekte 8K içerikler de artık gecikme olmaksızın taşınabilir modemler üzerinden izlenebilecek. Ayrıyeten sanal gerçeklik üzere büyük boyutlu içeriklerinde süratli bir formda indirileceğini söyleyebiliriz. Yeni televizyon modeli ayrıyeten akıllı mesken aletleri için de bir merkez misyonunu görecek.

Henüz 5G akıllı televizyon için net bir tarih verilmiyor lakin özelliklerine bakarak üst perdeden piyasaya gireceğini söyleyebiliriz. Yani 5G uyumlu televizyonlar uzun bir müddet ana akım tüketicilere uzak kalabilir.

 

You may also like

Leave a Comment