Huawei, eserlerinin ulusal hislerle satılmasını istemiyor

by Aybike Güzel
0 comment
Son günlerde ABD tarafından olumlu sinyaller görse de Huawei hala kara listede yer alıyor. Mayıs ayında başlayan bu durum, haliyle firmayı epey etkiledi. Huawei’ye sahip çıkmak isteyen Çinlilerin ise satışlara değişik bir yansıması oldu. Milliyetçi hislerle hareket eden Çinliler, Huawei’nin Çin’deki satışlarında patlama yaşamasına sebebiyet verdi.

Huawei içerisinde Memleketler arası Pazarlama Departmanı Lider Vekili, Halkla İlgiler ve İrtibat Departmanı Lideri üzere kıymetli durumlarda yer alan Chen Lifang ise bu durum hakkında farklı bir bakış açısıyla açıklamada bulundu.

“Ürünlerimiz âlâ olmasaydı uzun vadede başarısız olurduk”

Chen Lifang, firmanın üzerine yerleşecek milli etiketinin uzun vadede muvaffakiyet getirmeyeceğini söylüyor. Yani Huawei’nin, eserleri, teknolojileri ve servisleriyle uygun bir firma olmaması halinde yalnızca milliyetçi hislerle ayakta kalamayacağı aktarıldı. Firmanın da odaklandığı tek noktanın düzgün kalitede eserler üretmeye devam etmek olacağının altı çiziliyor.

Huawei’nin satışlarındaki değerli bir hisse Çin’den gelse de bugün isminin daima anılmasının altındaki temel sebep, tüm dünyada yakaladığı muvaffakiyet. Elhasıl firma, insanların yahut medyanın kendilerine yakıştırdığı etiketleri bir kenara bırakıp, kaliteli eserler üreterek muvaffakiyetini devam ettirmeyi planlıyor.

You may also like

Leave a Comment