Huawei bu yıl Harmony OS işletim sistemi ile çalışan bir telefon çıkarmayacak

by Aybike Güzel
0 comment
Huawei kendi geliştirdiği işletim sistemini dünyaya tanıtmasının üzerinden birkaç hafta geçti. Harmony OS olarak isimlendirilen işletim sistemi şimdi akıllı telefonlarda kullanılması düşünülmeyen, IoT (Nesnelerin İnterneti) aygıtları için tasarlanmış bir işletim sistemi olarak lanse edilmişti. Bu husus Huawei tarafından bir defa daha doğrulandı.
Huawei Kıdemli Lider Yardımcısı Vincent Yang, bu yıl Harmony işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefon çıkarma üzere bir planlarının olmadığını söyledi. Tecrübeli yönetici Huawei’nin şu anda Google’ın Android ekosistemine bağlı kalmak istediğini söylüyor. Yani şirket, 2019 Huawei Geliştirici Konferansı’nda da belirttiği üzere başka bir seçenek kalmadıkça Harmony işletim sistemine sahip bir telefon çıkarmayacak.

ABD Huawei’ye 90 gün daha mühlet verdi

Bildiğiniz üzere Trump idaresi, Çinli teknoloji devi ile ABD şirketleri ortasında her türlü ticareti yasaklamıştı. Kelam konusu yasak kalkmamasına karşın ABD hükümeti kara listedeki Huawei’ye yönelik yaptırımları bir kere daha 90 gün erteleme kararı aldı. Yasağın yalnızca Huawei telefonları değil, birebir vakitte şirketin alt markası olan Honor‘un aygıtlarını da etkilediğini belirtelim.

You may also like

Leave a Comment