Huawei, Apple’a 5G modem satmak istiyor

by Aybike Güzel
0 comment
Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberlerle de sizlere duyurduğumuz üzere, Apple, 5G iPhone’ların üretiminde kullanılacak olan modemleri tedarik edemiyor. Şirketin yaşadığı bu sorun 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanan 5G dayanaklı iPhone modelinin 2021 yılına sarkmasına neden olmuş durumda. Lakin Çinli teknoloji şirketi Huawei‘nin devreye girmesi sonucu bu durum değişebilir.

Apple’ın yaklaşımı merak konusu

Engadget’in yayınladığı bir rapora nazaran Çinli telekominikasyon devi Huawei, Apple’a 5G yonga seti satma konusunda istekli. Şirket yıllardır piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarında kendi yonga setlerini kullanıyor ve görünen o ki bu geleneği bozmak üzere. Huawei’nin 5G teknolojisini satmak için yalnızca Apple’a sıcak bakması ise ilginç bir durum olarak bedellendiriliyor.

Apple, çip üreticisi Qualcomm ile mahkemelik ve Intel‘in de 5G yonga setlerini 2020 iPhone modellerine yetiştirmesi mümkün görünmüyor. Bu nedenle ABD merkezli şirketin, Trump hükümetinin sıkıntılar yaşadığı bir Çinli şirketle anlaşıp anlaşmayacağı büyük bir soru işareti. Bahisle ilgili iki şirketten de resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

You may also like

Leave a Comment