Huami toplamda 100 milyon giyilebilir aygıt sattı

by Aybike Güzel
0 comment

Teknoloji dünyasının büyük işler başaran firmalarından Xiaomi’nin yatırım yaptığı ve desteklediği firmalar da birebir çizgide ilerliyor. Xiaomi’nin giyilebilir aygıtlarını tasarlayan Huami firması değerli bir adımı geride bıraktı.

Sürekli büyüyor

Huami firması tanınan Mi Band bilekliklerini tasarlıyor. Bununla birlikte Xiaomi markası altında pazarlandığı için kendi hanesine istatistik yansımıyor. Asıl olarak firmanın Amazfit marka giyilebilir aygıtları var ve bunlar da hayli tanınan.

2014 yılında kurulan firma kısa müddette kendisini geliştirdi ve markası altında toplam 100 milyon giyilebilir aygıt sattı. Bir mühlet evvel New York borsasına açılan firma 110 milyon dolar kıymete ulaştı.

Yılın ikinci çeyreğinde ise Huami’nin 8.3 milyon adet giyilebilir aygıt sattığı tabir ediliyor. Yıl bazında yüzde 53 civarında bir artış yaşanmış. Gelirler ise 140 milyon dolar ile yıl bazında yüzde 36.6 artış elde etmiş. Bununla birlikte bu sayılar firmanın ikinci sıraya yerleşmesi için kâfi lakin muhtemelen Xiaomi sayıları da bunun içerisinde.

 

You may also like

Leave a Comment