HTC Exodus 1s resmen doğrulandı

by Aybike Güzel
0 comment

HTC’nin bu yıl akıllı telefon pazarında nasıl bir strateji izleyeceği merakla bekleniyordu. Önümüzdeki aylarda en az bir amiral gemisi telefon beklenirken firmanın blok zinciri tarafına daha fazla yatırım yapacağı anlaşılıyor.

HTC Exodus 1 özellikleri

HTC Merkeziyetçi Olmayan Strateji kısmı lideri Phil Chen yaz aylarında Exodus 1s isminde yeni bir akıllı telefon piyasaya süreceklerini açıkladı. Telefon biraz daha orta seviyeyi hedefleyecek ve 250$-300$ bandında olacak.

HTC Exodus 1s için en kayda kıymet gelişme tam bir Bitcoin nodu barındıracak olması. Bunun manası tüm blok zinciri geçmişinin telefondan görülebilecek olması. Olağanda 200GB boyuta sahip olan geçmişin özel bir teknikle 10GB düzeyinde tutulacağı söz ediliyor. Ayrıyeten kullanıcılar Bitcoin transferlerini cüzdanlarını kullanmak yerine direkt ağa gönderebilecekler.

Yine telefonda inançlı bir para saklama alanı sunan Zion orta yüzü yer alıyor. Bitcoin, Litecoin, ERC-20 ve ERC-721 tabanlı pek çok kripto para Zion içerisinde saklanabiliyor. Ayrıyeten buradan para transferi de yapabiliyorsunuz. Öbür taraftan özel donanımlar gerektirdiği için telefondan madencilik yapmak mümkün değil.

HTC Exodus beklentilerin üzerinde satış sayılarına imza attı ve tüketicilerin blok zinciri teknolojilerini ceplerinde taşımak istedikleri anlaşılıyor. HTC bu bakımdan önümüzdeki yıllarda daha fazla Exodus telefonu piyasaya sürecek.

 

You may also like

Leave a Comment