Honor 20 Pro tanıtıldı, standartlar tekrar belirlendi

by Aybike Güzel
0 comment

Son günlerde ABD’li firmalardan birbiri gerisine engellemelerle karşılaşan Çinli elektronik üreticisi Huawei her şeye karşın ses getirecek işlere imza atmaya devam ediyor. Yeni tanıtılan Honor 20 Pro modeli pazarda standartları tekrar belirliyor.

Honor 20 Pro özellikleri

6.26 inçlik LCD ekrana sahip olan Honor 20 Pro modelinde sol üst delikli çentik tasarımı dikkat çekiyor. Aslında çekmiyor diyebiliriz çünkü firma farklı duvar kağıtları kullanarak deliği gözlerden saklamayı başarmış. Ekran-kasa oranı yüzde 92 olarak belirlenmiş.

Arka kasada firma Dynamic Holographic adında bir tasarım teknolojisi kullanıyor. Bu teknoloji geçişli renklere derinlik ekleyerek daha etkileyici hale getiriyor. Huawei bu tasarım için milyonlarca minyatür prizmayı cam katmanın altına yerleştirmiş ve böylelikle ışığı yansıtmasını sağlamış. Firma her 100 kapaktan 20 adedinin testleri geçebildiğini buna karşın en düzgün sonuç için bu dizayndan vazgeçmediklerini belirtiyor. Ayrıyeten art kamera L halindeki konum ile hologram tesirine yardımcı oluyor.

Kirin 980 ile yeni amiral gemilerine baş tutan modelde 8GB RAM ve 256GB depolama kapasitesi yer alıyor. 4000mAh kapasiteli batarya 22.5W Honor SuperCharge ile destekleniyor. 30 dakikada bataryanın yarısı dolabiliyor.

Kamera

Arka kısımda 48MP çözünürlüğünde Sony IMX586 ana sensör yer alıyor. 4 eksenli OIS ile desteklenen sensör 4 pikseli birleştirerek 12MP çözünürlüğünde manzaralar oluşturuyor. En kıymetli nokta ise f/1.4 diyafram aralığı. Pazarda bir birinci olan bu oran karanlık ortamlarda çok daha âlâ performans sunuyor.

İkinci değerli nokta ise 2MP çözünürlüğünde makro sensör. Yeniden pazarda birinci olan sensör ile kaliteli makro çekimler yapılabilecek. 8MP çözünürlüğündeki üçüncü sensör OIS dayanaklı ve 3x yakınlaştırma yapabiliyor. Dördüncü sensör ise 16MP çözünürlüğünde ve harika geniş açıya sahip.

Kamera paketi lazer otomatik odaklama ile destekleniyor ve yapay zekâ teknolojileri kullanıyor. DxOMark testlerinde paket 117 puan kameradan ve 97 puan görüntüden alarak 111 ortalama ile en uygunlar ortasına girmiş. Ön kamera ise 32MP çözünürlüğünde.

 

Honor 20 Pro fiyatı

Çift mikrofon ile gürültü engelleme, grafen yaprak ile yüzde 50 daha âlâ soğutma, GPU Turbo 3.0 hızlandırma, 9.1 kalan surround ses sertifikası biçiminde argümanlı özellikleri olan Honor 20 Pro modeli 599$ ile fiyat olarak da amiral gemilerine baş tutuyor.

 

Honor 20 özellikleri ve fiyatı

Honor 20 modeli tasarım manasında Pro modeli ile birebir. Farklarına bakacak olursak 6GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi barındırıyor. Batarya 3750mAh kapasiteye sahip. Tekrar ana sensör tıpkı lakin diyafram aralığı 1.8 olmuş. Telefoto sensörün yerini ise 2MP çözünürlüğünde derinlik sensörü almış. Bu haliyle de argümanlı olan Honor 20 modeli için 499 Avro fiyat etiketi mevcut.

 

You may also like

Leave a Comment