HarmonyOS’lu birinci telefon Huawei Mate 30 Lite olabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Huawei’nin kendi işletim sistemi sonunda tanıtıldı. HarmonyOS ismini alan işletim sistemi sadece akıllı telefonlarda değil, giyilebilir aksesuarlardan dizüstü bilgisayara kadar birçok aygıtın temelini oluşturacak. Dün gerçekleşen aktiflikte, firmanın birinci olarak akıllı ekranlarda HarmonyOS’u deneyeceği aktarılmıştı. Dizüstü bilgisayar üzere başka eserler için 2020 sonrası işaret edildi. Lakin kimi duyumlar Huawei Mate 30 Lite modelinin HarmonyOS’la gelebileceğini ortaya çıkardı.

Mate 30 ve Mate 30 Pro Android’li

Huawei’nin birinci açıklamaları, ekosisteme hürmetleri hasebiyle Android’le çıkan akıllı telefonlara HarmonyOS verilmeyeceğine yönelik oldu. Görünen o ki yeni aygıtlarında kullanmak için de ivedi etmeyecek. Yeniden tıpkı kaynağa nazaran Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri, Android Q üzerinde şekillenen EMUI 10 arayüzü ile kullanıcılara sunulacak.

HarmonyOS, küresel pazardaki isim olarak konumlandırıldı. Çin’de ise HongMeng OS şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Hasebiyle Huawei Mate 30 Lite modeli de HongMeng OS ile gelecek.

Huawei Mate 30 Lite’ın Temmuz ayında tanıtılması bekleniyordu. Bunu yerine Mate 30 Lite olarak karşımıza çıkması beklenen nova 5i Pro tanıtıldı. Hasılı işletim sistemi üzerinde gelişmeler tamamlandığında, nova 5i Pro’nun HongMeng OS’lu versiyonu Mate 30 Lite olarak karşımıza çıkabilir.

You may also like

Leave a Comment