GTA 6’da saç ve sakallar vakitle dinamik olarak büyüyecek

by Aybike Güzel
0 comment
Son devirlerde merakla beklenen Grand Theft Auto 6 (GTA 6 – GTA VI) hakkındaki sızıntılar ve söylentiler düzgünden düzgüne sıklaşmış durumda. Rockstar Games’in ustalık yapıtı olması beklenen GTA 6 için ortaya çıkan son bilgiler oyunda dinamik saç uzatma sistemi olacağına işaret ediyor.

GTA 6’da berbere gitmek gerekecek

Oyunlarda dinamik olarak saç ve sakalın uzaması yeni ve devrimsel bir şey değil. Örneğin The Witcher 3’te ve Rockstar Games’in beş yıl evvel çıkardığı Red Dead Redemption 2’de bu özellik bulunuyordu. Hatta RDR2’de uzayan saçlar ve sakallar farklı diyalogların kilidini açıyordu. Hasebiyle GTA 6’da bu özelliği görmek büyük bir sürpriz olmayacaktır. Öte yandan gerçekçilik anlamında bu sistemin GTA 6’ya eklenmesi olumlu bir adım.

Daha evvelki sızıntılar GTA 6’nın gelişmiş su fiziğine sahip olacağından bahsediyordu. Hatta yakın bir vakitte oyuncuların oyunda sörf yapabilecekleri de argüman edilmişti. Şayet bu gerçekleşirse serinin tarihinde birinci kere, oyuncular okyanus dalgaları, gelgitler ve sörf yapılabilecek alanlar da dahil olmak üzere dinamik ve gerçekçi su ortamlarını keşfetme fırsatına sahip olacak. Bu yenilik oyunun çevrimiçi tarafına da geniş bir içerik yelpazesi kazandıracaktır. Öte yandan harita konusunda GTA 6’nin evvelki oyuna nazaran iki kat daha büyük bir alana sahip olacağı uzunca bir müddettir söyleniyor.

Rockstar Games tarafından bu söylentilere bir doğrulama yahut yalanlama gelmiş değil. Lakin genel beklenti GTA 6’nın serideki şimdiye kadar gelmiş en gerçek oyun olması istikametinde. Son olarak Rockstar Games’in GTA 6’yı ne vakit duyuracağı da belirsizliğini koruyor. Oyun dünyası en azından bu yıl içerisinde oyunun resmen duyurulmasını bekliyor.

You may also like

Leave a Comment