Google Stadia, oyun geliştiricilerinden büyük ilgi görüyor

by Aybike Güzel
0 comment
Google’ın önümüzdeki aylarda hizmete sunmaya hazırlandığı bulut tabanlı oyun platformu Stadia, oyun geliştiricilerinden büyük ilgi görüyor. Google yöneticisi Sam Corcoran, 4000’den fazla geliştiricinin Stadia platformunun bir kesimi olmak için Google’a müracaat yaptığını açıkladı.

Develop: Brighton 2019 etkinliğinde konuşan Corcoran,”Stadia, oyun geliştiricileri için çok büyük bir fırsat. Şu ana kadar 4 binin üzerinde geliştiriciden müracaat almış durumdayız. Tüm müracaatlar Google’da çalışanlarımız tarafından tek tek inceleniyor. Google olarak bizler, her vakit yeni oyun ve yeni fikirlere açığız. Stadia’ya ilgi duyan tüm geliştiricilerle konuşmak ve birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Google, geçtiğimiz ay yapılan bir aktiflikte Stadia’yı tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarmıştı. Stadia, Kasım 2019’da 14 farklı ülkede resmen hizmet vermeye başlayacak. Bu ülkeler ortasında maalesef Türkiye yer almıyor. Stadia’nın Türkiye’ye ne vakit geleceğiyle ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapılmadı. 

You may also like

Leave a Comment