Google Pixel 3a telefonlarda, tabiatıyla kapanma sorunu yaşanmaya başladı

by Aybike Güzel
0 comment
Google’ın Pixel 3a ve Pixel 3a XL’yi piyasaya sürmesinden bu yana neredeyse iki hafta geçti. Lakin bazı kullanıcılar cihazlarla ilgili sorunları bildirmeye başladılar bile. Bu sorunların en büyüğü ise aygıtın rastgele bir biçimde resen kapanması.

Kullanıcılar hayal kırıklığı yaşıyor

Çevrimiçi forumlarda ve Reddit’te bu meseleden muzdarip olan çok sayıda kullanıcı mevcut. Sorunun  Pixel 3a ve Pixel 3a XL olmak üzere iki modeli de kapsadığı ifade ediliyor. Kullanıcılar gün içinde aygıtlarının ansızın kapandığını ve güç tuşuna basarak açamadıklarını belirtiyorlar. Aygıtları açmanın tek yolu ise telefonun güç düğmesine 30 saniye basılı tutarak “hard reset” yapmak.
Bazı kullanıcılar bu durumu üçüncü taraf bir uygulamanın tetikleyip tetiklemediğini denetim etmek için test yaptıklarını, lakin İnançlı Mod’da dahi aygıtın kapandığını belirtiyorlar. Sorunun Wi-Fi ile ilgili olabileceği argüman edilirken, bu sorunun aygıtın etkin olarak kullanılmadığı vakitlerde gerçekleştiği söyleniyor. Hususla ilgili olarak Google cephesinden ise şimdi bir açıklama gelmiş değil.

You may also like

Leave a Comment