Google, kullanıcıları adeta reklama boğacak

by Aybike Güzel
0 comment

Gelirlerinin yüzde 95 civarını reklamlardan elde eden Google haliyle bu alana daha fazla yatırım yapıyor. Yeni gelişmeler kullanıcıların adeta Google reklamlarına boğulacağı tarafında.

Reklam reklam üstüne

Firma tarafından yapılan açıklamaya nazaran taşınabilir arama sonuçlarında ve Google uygulamasında birkaç farklı kategoride daha yeni reklam gösterimleri yapılması planlanıyor. Böylelikle kullanıcılara aradıkları eserlerle ilgili daha fazla bilgi sunulacak.

İlk reklam çeşidi Keşif reklamları. Bu reklamlar kullanıcıların yaptıkları aramalara nazaran Google eserlerinde karşılarına çıkacak. Ayrıyeten içerisinde geçiş yapılabilen 8 kartlık Galeri reklam tipi de sunulacak. Bu kombinasyon sayesinde markaların kullanıcılarla daha fazla etkileşime gireceği tabir ediliyor. Bu tıp reklamların yüzde 25 civarında daha fazla etkileşim ürettiği tespit edilmiş.

Diğer taraftan standart reklam tiplerinin Google uygulamasındaki keşfet kısmında ve taşınabilir ana sayfada daha fazla görünmesi planlanıyor. Bu bileşenler milyarlarca Android ana ekranında yer aldığı için kapsamı da geniş olacak.

Bir mühlet önce YouTube görüntülerinin altında alışveriş ilişkileri göstermeye başlayan Google bunu Fotoğraflar üzere öteki uygulamalarına da yaymayı planlıyor. Yani Google kullanıcıları adeta reklam bombardımanına tutulacak.

 

You may also like

Leave a Comment