Google Fit uygulaması iOS için indirmeye sunuldu

by Aybike Güzel
0 comment

Google’ın sıhhat ile ömür bilgilerini bir ortaya toplayarak çeşitli tahliller yaptığı ve kullanıcılara tekliflerde bulunduğu Google Fit uygulaması uzun bir ortadan sonra iOS tarafında da indirime sunuldu.

Apple’a değerli rakip

Daha evvel Android aygıtlar ve Wear OS akıllı saatler ile uyumlu olan Google Fit uygulaması artık 1 milyardan fazla nüfusa sahip iOS ekosistemine de açılmış oldu. Böylece Google Fit platformu Apple Health platformundan daha geniş bir kitleye ulaşabilecek.

Uygulamada iki kıymetli nokta var. Birincisi Move Minutes isminde günlük aktivitelerinize nazaran kazanabileceğiniz dakika puanları. İkincisi ise nabzınızı arttıracak aktiviteler yaptığınızda aldığınız kalp puanları. Bu puanlara nazaran her hafta kâfi antrenman yapıp yapmadığınızı anlayabiliyorsunuz.

Diğer taraftan kullanıcının aktivitesine nazaran koçluk yapan ve maksatlar belirleyen bir özellik de yer alıyor. Yeniden Google Fit uygulaması Apple Health ile entegre çalışan öteki tüm uygulamalarla entegre olabiliyor. Bu uygulamalarda yapılan aktivitelere nazaran kalp ve dakika puanları kazanılabiliyor. Google Fit ayrıyeten Apple Watch ile de uyumlu çalışacak.

Google Fit: App Store II Google Play

You may also like

Leave a Comment