Gmail, gönderdiği bir bildirimle kullanıcıları korkuttu

by Aybike Güzel
0 comment
Pazartesi günü öğlenden sonra, Gmail kazara birden çok kullanıcıya, bilinmeyen bir aygıtın hesaplarında oturum açtığını bildiren bir güvenlik uyarısı gönderdi. Kullanıcılar tarafından paniğe neden olan bu bildirim, sızan bilgilere nazaran bir yanlıştan kaynaklanıyor olabilir.

Hata sonucu gönderildi

Gönderilen güvenlik uyarısından kaç kullanıcının etkilendiği şu an için bilinmiyor. Fakat isminin açıklanmasını istemeyen bir Google Apps yöneticisinin açıklamalarına nazaran, bu bildirim Google’ın Yönetici Paneli‘nden bir kusur sonucu gönderildi. Şirketin mevzuyu araştırdığı ve neden bu türlü bir durumun yaşandığının ortaya çıkarmaya çalıştığı tabir ediliyor.

“Yeni bir aygıtta oturum açıldı” bildirimi almak korkutucu bir durumdur. Çünkü bu bildirimi alan birçok kullanıcı şifrelerini değiştirmiş durumda lakin konuya yeterli tarafından bakacak olursak, en azından sızan bilgilere nazaran hesaplarının yabancı şahısların eline geçmediğini söyleyebiliriz. Şayet siz de bu türlü bir bildirim aldıysanız, paniğe kapılmanıza gerek yok. Gmail mühendisleri problemin nedenini bulmak için tüm güçleriyle çalışıyorlar.

You may also like

Leave a Comment