Game of Thrones: 1 milyon hayran son dönemin tekrar çekilmesini istiyor

by Aybike Güzel
0 comment
Game of Thrones‘un 14 Nisan’dan başlayan final sezonu büyük yansılar toplamaya devam ediyor. Dizinin müellifleri David Benioff ve Dan Weiss bir müddettir tenkit oklarını gayesi haline gelmiş durumda. Bilhassa de üçüncü kısmın akabinde başlayan tenkit yağmuru artık inanılmaz bir düzeye ulaştı. Şu anda yüzbinlerce hayran son sezonun iptal edilmesi gerektiğini savunuyor.

Sekizinci dönemin yine çekilmesi talebiyle Change.org üzerinden başlatılan kampanya, bugün prestijiyle tam 1 milyon imza sayısına ulaşmayı başardı. İzleyiciler, orijinal bir senaryoyla final döneminin tekrar en baştan çekilmesi gerektiğini söylüyor.

Change.org kampanyasında,”İşinin ehli senaristlerle Game of Thrones’un sekizinci dönemini yine çekin.” sözleri kullanılıyor. Kampanyaya takviye verenler ortasındaki ortak görüş, David Benioff-Dan Weiss ikilisinin “acı verici formda yeteneksiz” olduğu tarafında. Temel alınacak bir kitap kalmayınca Benioff ve Weiss’in yeteneksizliklerinin ortaya çıktığı belirtiliyor.

Son dönemle ilgili yapılan tenkitler ortasında “aceleye getirildiği”, “karakter gelişimlerinin büsbütün çöpe atıldıği” ve “ilk dönemlerin kompleks karakterlerine tek boyutlu, kolay kişilikler yazıldığı” üzere tabirler kullanılıyor. Mantıksızlıklarla dolu olduğu söylenen final döneminin; yapım kalitesinin yüksek, senaryosunun ise berbat olduğu belirtiliyor. GoT hayranları, televizyon tarihinin en uygun dizilerinden birisinin yalnızca birkaç yıl içerisinde büsbütün mahvedildiği görüşünde.

Star Wars hayranları endişeli

Game of Thrones’un son birkaç dönemiyle büyük hayal kırıklığı yaratması birebir vakitte Star Wars hayranlarını da endişelendirmeye başladı. David Benioff ve David Weiss şu anda yeni bir Star Wars sineması üzerinde çalışıyor. Disney, 2022’de vizyona girecek olan yeni Star Wars sinemasının Benioff-Weiss ikilisi tarafından hazırlandığını duyurmuştu. 

You may also like

Leave a Comment