Fortnite yeni bir meyyit nokta daha kazandı

by Aybike Güzel
0 comment

Oyun dünyasının en çok dikkat çeken imali olmasına rağmen Fortnite oyununda kimi yanılgıların önüne geçilebilmiş değil. Oyuncuların sebepsiz biçimde ölmesine ve ganimetlerini düşürmesine neden olan meyyit noktalar bunların en çok eleştirileni.

Can sıkıyor

Ölü noktalar oyundaki yanlışlar olarak kabul ediliyor. Bu bölgeye gelen oyuncu sebepsiz yere ölerek eleniyor. Ganimetleri ise etrafa saçılıyor. Tekrar husustan habersiz olarak ganimeti almak için buraya gelen öbür oyuncular da arkası gerisine ganimet bırakarak eleniyor. Bu noktada adeta kimsenin dokunamadığı bir ganimet dağı oluşuyor.

Ölü noktalar genelde haritanın pek çok yerinde mevcut lakin keşfedilmediği için bilinmiyor. Bu noktalar ya birinci günden beri var ya da yeni bir güncelleme sonrasında oluşuyor. Epic Games bu soruna kesin bir tahlil bulmuş değil.

Geçen dönem Tilted Towers bölgesi meyyit nokta ile ünlenmişti. Pek çok oyuncu ganimetleri alabilmek için bu noktaya atlayış yapıyor lakin sonrasında ölüyordu. Yanardağ ile Tilted Towers yıkıldı ve dokuzuncu dönemde Neo Tilted ortaya çıktı. Bununla birlikte meyyit nokta hala devam ediyor.

Ölü nokta yapının güney doğusundaki bir dağın kenarında bulunuyor. Doruktan aşağı gerçek inen oyuncular bir anda ölüyor ve eleniyor. Reddit üzerinde bununla ilgili pek çok paylaşım mevcut.

 

You may also like

Leave a Comment