Fonksiyonel oyun kısayolları sunan Windows 10 için Xbox Game Bar kullanıma sunuldu

by Aybike Güzel
0 comment
PC’deki Xbox entegrasyonunu günden güne derinleştiren Microsoft, Windows 10 için Xbox Game Bar özelliğini de dün resmi olarak kullanıma sundu. Geçen ay test sürümünü Insider kullanıcılarına sunan Microsoft, özelliği artık herkesin kullanımına açtı.
Nvidia GeForce Experience ya da Steam Overlay ile karşılaştırılabilecek benzerlikteki Game Bar, oyun sırasında CPU, GPU, RAM kullanımı ya da ses düzeylerini görmenizi sağlıyor. Xbox Game Bar, bunların yanında Spotify entegrasyonuyla kolay müzik denetimine de imkan sağlıyor. Microsoft, oyuncu olsun olmasın kullanıcıların en çok talep ettiği şeylerden biri olan özgürce ferdileştirme imkanını da kullanıcılara Game Bar ile sunuyor.
Game Bar’ın oyunların büyük çoğunluğuyla sıkıntısız çalışacağını söyleyen Microsoft, Vulkan API oyunlarının ise pencere modunda çalışmasına ihtiyaç duyuyor.

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesinin çabucak bir gün akabinde gelen bu özellik ile Microsoft’un oyuncuları da desteklemek için kimi atılımlar yapmaya devam edeceği varsayımını yapabiliriz.

You may also like

Leave a Comment