Exynos’a elveda: Google Pixel Watch 2 akıllı saatinin özellikleri netleşti

by Aybike Güzel
0 comment
Geçtiğimiz yıl Google, Pixel Watch isimli birinci akıllı saatini piyasaya sürmüş ve bilhassa dizaynıyla büyük beğeni toplamıştı. Şirket artık de önümüzdeki aylarda resmiyet kazanması beklenen halefi Pixel Watch 2 üzerinde çalışıyor.

Google Pixel Watch 2 detaylanıyor

Bu bahisteki son gelişmelere nazaran Google Pixel Watch 2, selefinden kıymetli ölçüde daha yeterli pil ömrü sunacak. Belirtilenlere nazaran Pixel Watch 2’nin her vakit açık ekranı etkinken bir günden fazla dayanabileceği sav ediliyor. Kimi pil tasarrufu özellikleri etkinleştirilirse, aygıtın iki güne kadar dayanabileceği söyleniyor. Birinci Pixel Watch modeli son derece şık bir saat olsa da pil konusunda yeterli değildi. Her vakit açık ekran özelliği devre dışı bırakıldığında bile tam gün dayanmakta zorlanabiliyordu.

Yaklaşmakta olan Google’ın yeni akıllı saatinin pil ömrüne yardımcı olacak birkaç faktör var. Bunlar ortasındaki en değerlileri ise daha verimli olacak yeni bir işlemci ve daha büyük kapasiteli bir pil. Pixel Watch, Exynos 9110 (10nm) yongasını kullanıyordu. Pixel Watch 2 için geçen söylentiler ise cihazda Snapdragon W5+ Gen 1 (4nm) yongasının olacağını belirtiyor.

Ayrıca aygıta daha fazla sıhhat sensörü yerleştirileceği ve bunun da sıhhatle ilgili daha fazla özellik manasına geldiği söyleniyor. Google Pixel Watch 2’nin, Google’ın bilhassa akıllı saatler için ürettiği bir işletim sistemi olan Wear OS 4′ü çalıştıran birinci aygıt olması da bekleniyor. Kesin lansman tarihi bilinmemekle birlikte, cihazın sonbahar döneminde resmiyet kazanmasını umuyoruz.

You may also like

Leave a Comment