Döner kameralı Zenfone 6, DxOmark’a nazaran ‘selfie için en uygun telefon’

by Aybike Güzel
0 comment

Asus’un geçtiğimiz hafta tanıttığı amiral gemisi Zenfone 6, kamera test kuruluşu DxOMark’a konuk oldu. Telefonun art kamerası, öne hakikat dönebilen bir yapıya sahip. Bu sayede ön kamera olarak art kamera kullanılıyor.

Zenfone 6 kamera özellikleri 

Zenfone 6’da ikisi de dönebilen çift sensör bulunuyor. Sony IMX586’in kullanıldığı ana sensör, 48 MP çözünürlüğe ve f/1.8 diyafram açıklığı kıymetine sahip. İkinci sensör ise 13 MP çözünürlüğe ve 123 derece ultra geniş açı çekim yeteneği ile öne çıkıyor. PDAF ve lazer otofokus özellikleri barındıran kamera, 4K 60 FPS görüntü kaydı yapıyor. Kamera düzeneğinin 100 bin sefer test edildiği ve düştüğünde otomatik kapatıldığı belirtiliyor.

 

98 puan ile zirvede

Zenfone 6, DxOMark’da sırf selfie testine girdi. Selfie ve art kamera testlerinde farklı teknikler uygulanıyor. Selfie testinde genel ortalamasıyla 98 puan, fotoğraf yetenekleri ile 101 puan ve görüntü yetenekleri ile 93 puan almayı başardı.

Zenfone 6, topladığı 98 puan ile Galaxy S10 5G’yi 1 puan farkla geçerek birincilik koltuğuna oturmayı başardı. Akabinde 96 puan ile Galaxy S10+, sonrasında ise 92’şer puan ile Pixel 3 ve Note 9 geliyor.

You may also like

Leave a Comment