Denuvo 6.0 kırıldı: Yeni oyunlar cracklenecek

by Aybike Güzel
0 comment

Oyunları, hackerlardan koruyan ve cracklenmesini engelleyen Denuvo anti tamper teknolojisinin en yeni sürümü Denuvo 6.0 kırıldı. Denuvo 6.0 ile korunan Total War: Three Kingdoms’ın crack belgeleri internete düştü.

Denuvo’nun evvelki sürümlerinde olduğu üzere 6.0 sürümü de korsanlara yenik düştü. Denuvo, açıkları kapattığı bir güncelleme çıkaracaktır ama bu güncelleme, sadece yeni yayınlanacak oyunlarda işe yarayacak.

Denuvo 6.0 ile korunan Anno 1800, Mortal Kombat 11, F1 2019, Heavy Rain ve daha pek çok yeni oyunun internete düşmesi bekleniyor.

Denuvo 6.0 anti-tamper teknolojisi, oyunlarda performans kaybına neden oluyor. Oyunu satın alanlar dahi Denuvo’nun kaldırılmasını talep ediyor. Bathesda, Rage 2 oyunun kırılmasının akabinde güncelleme yayınlamış ve Denuvo müdafaasını kaldırmıştı. Total War: Three Kingdoms’ın da yeni güncellemeler ile Denuvo’yu büsbütün kaldırması bekleniyor.

Irdeto, açıkları kapamak ve yeni oyunların cracklenmesini önlemek için kolları sıvadı. Irdeto, oyunları geliştiren firmalara kalıcı muhafaza garantisi vermiyor ama oyunun piyasaya sürüldüğü birinci 24 saatte kırılamayacağını belirtiyor. Denuvo 6.0, geliştiricilere çok daha uzun mühlet muhafaza sağladı.

You may also like

Leave a Comment