Dahili tarayıcı ile Google’da oturum açmak yasaklanıyor

by Aybike Güzel
0 comment
Uygulamalar içerisindeki dâhili tarayıcılar oturum açmak ve uygulama özelliklerini kullanmak için ülküdür. Çok sayıda toplumsal medya ya da farklı uygulamada kullandığımız Gmail ile oturum açma sistemi, Haziran’dan itibaren kullanım dışı kalacak
Kullanıcılara karşı çok kolay yöneltilebilen bu teknikler, Google tarafından gerçek bir oturum açma mı yoksa uygulama içerisi yetkilendirme mi ayırt edilemiyor. Makûs niyetli şahıslar bu teknikle kullanıcıların oturum açma bilgilerini, hatta iki etaplı doğrulama kodlarını bile çarçabuk ele geçirebiliyor. Google, bu durumların önüne geçmek için Haziran’da özelliğin kullanılmasını kökünden engelleyecek.

Yakın vakitte, sayfalarda ya da uygulamalarda oturum açmak için Google hesabınızı kullanmak istediğinizde bu linkler sizi Chrome, Safari ya da Firefox’a yönlendirerek süreci tamamlatacak. Teknoloji devi, geliştiricilere tarayıcı tabanlı oturum açmaya yönelmelerini ve burada sayfa URL’sini göstermelerini tavsiye ediyor. Bu yeni güvenlik tedbiri sayesinde phishing hücumlarının azalması hatta ortadan kalkması umuluyor.

You may also like

Leave a Comment