Daha uygun fiyatlı Nintendo Switch Lite tanıtıldı! İşte özellikleri ve çıkış tarihi:

by Aybike Güzel
0 comment

Hem el konsolu hem de TV konsolu olarak kullanılabilen Nintendo Switch’in Lite versiyonu tanıtıldı. Nintendo Switch Lite, sadece el konsolu olarak kullanılıyor. Nintendo Switch’den 100 dolar daha düşük fiyat etiketi ile geliyor.

Nintendo Switch Lite özellikleri ve olağan versiyondan farklılıkları

Nintendo Switch Lite’ın performansı olağan versiyonun taşınabilir hali ile tıpkı. Farklılıklara baktığımızda ise ekrandan ayrılabilir Joy-Con’lar yerine bu sefer gövde ile bütünleşik denetim butonlarına yer veriliyor. Çok eleştirilen D-Pad butonlar, artı biçiminde D-Pad buton ile değiştirilmiş. Ekran çözünürlüğü 720P’de kalırken ekran boyutu 6.2 inçten, 5.5 inçe düşürülmüş. Ekran boyutu düşürülüp, çözünürlük birebir tutulduğu için piksel yoğunluğunda yüzde 12’lik iyileştirme mevcut.

Nintendo Switch Lite, 3 ile 7 saat ortasında oyun oynatacak. Firmanın belirttiğine nazaran The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununu Nintendo Switch 3 saat oynatırken, Nintendo Switch Lite 4 saat oynatıyor.

 

Joy-Con bulunmadığı için Lite verisyonda HD Rumble ve IR Motion özellikleri bulunmuyor. Bu özellikleri gerektiren oyunları oynamak isterseniz Joy-Con ve şarj için Joy-Con Charging Grip satın almanız gerekecek. Oyunların özellikleri ortasında Joy-Con ihtiyacı belirtilecek.

Ekranın küçülmesiyle birlikte Nintondo Switch Lite, 219 gram tartıya sahip. Nintendo Switch’ten 123 gram daha hafif. Aygıt, sarı, gri ve turkuaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelecek. Bu renklere ek olarak Pokemon sevdalıları için Zacian and Zamazenta Edition isminde özel dizaynlı ve beyaz renkli bir model de satılacak.

Nintendo Switch Lite fiyatı ve çıkış tarihi

Nintendo Switch Lite, birebir performansı sunacağı için oyunlarda rastgele bir farklılık olmayacak. Nintendo Switch Lite, 20 Eylül’de satışa sunulacak. Eserin fiyatı 200 dolar olarak açıklandı. Nintendo Switch ise 300 dolara satılıyor. Nintendo Switch Lite’ın Türkiye’ye ne vakit geleceği bilinmiyor.

You may also like

Leave a Comment