CS:GO Dust 2 haritası kaldırıldı mı? Valve’dan açıklama geldi

by Aybike Güzel
0 comment
Counter Strike: Küresel Offensive’in ikonik haritası Dust 2, faal harita havuzundan kaldırıldı ve yerini Anubis haritası aldı. Bu duyuru, CS:GO resmi Twitter hesabından yapıldı.

Hem Dust 2 hem de Anubis, kolay cümbüş (casual), mevt maçı (deathmatch) ve rekabetçi modlarda (competitive modes) oynanmaya devam edecek olsa da etkin harita havuzundan çıkarılacak. Bu, artık Dust 2’nin artık profesyonel düzeyde oynanmayacağı, faal harita havuzunda oyun arayanların da oynayamayacağı manasına geliyor.

Yerini Anubis aldı

Bu değişiklik, 2022 yılının ikinci büyük CS:GO turnuvası IEM Rio Major’ün bitmesinden kısa bir müddet sonra geldi. Etkin haritalardaki bu değişiklik bir sonraki turnuva olacak BLAST Paris Major’da oynayanları etkileyecek. Yani oyuncular bir sonraki büyük turnuvada Dust 2 haritası yerine Anubis’te uğraş edecek.

Dust 2, Counter Strike’ın en ikonik haritalarından biri. Pek çok sıradan oyuncunun hâlâ oynadığı bir harita. Uzun müddettir yenilenmediğinden üst düzey oyuncuların ilgisini kaybetti. Dust 2’nin bir kere daha elden geçirilip geçirilmeyeceğine dair bir bilgi yok. Source 2’ye geçiş gerçekleştiğinde hem Dust 2 hem de Mirage haritası üzerinde yine çalışılacağı söylentileri var.

You may also like

Leave a Comment