Corning, 8K ekranlar için ürettiği camı tanıttı

by Aybike Güzel
0 comment
Corning, yüksek piksel yoğunluğuna sahip olan orta ve büyük boyutlu ekranlar için özel olarak geliştirdiği yeni cam modelini tanıttı.  Astra Glass olarak isimlendirilen bu cam, yalnızca yüksek çözünürlükler sunmakla kalmıyor, tıpkı vakitte yüksek yenileme suratları, derin renkler ve yeni kuşak monitörlerde kullanılan teknolojilere de dayanak sağlıyor.

8K dayanaklı tüm aygıtlarda kullanılabilecek 

Corning şirketi, 8K (7680 × 4320) gibi çözünürlüklere sahip olan gelecek kuşak orta ila büyük boyutlu monitörlerin istenen özellikleri ve randımanı sağlayabilen, ayrıyeten termal ve boyutsal olarak da stabil bir cam olması gerektiğini düşünüyor. Tüm bu bilgiler ışığında geliştirilen Astra Glas’ın da, Amorf silikon (a-Si) ve IGZO tabanlı olmak üzere, çeşitli yüksek performanslı LCD panellerle uyumlu olduğu belirtilmiş.

Corning, Astra Glass eserini tablet, laptop, masaüstü monitörler, TV’ler ve öbür 8K destekli ekranlarda kullanılmak üzere tasarladığına dikkat çekiyor. Şirket bu hafta Kaliforniya, San Jose’de gerçekleşecek olan  Society for Information Display etkinliğinde Astra Glass’ın prototiplerini de sergileyeceğini açıkladı.

You may also like

Leave a Comment