Capcom kendi retro konsolunu duyurdu: Home Arcade

by Aybike Güzel
0 comment
90’ların nostaljik atari salonu havasını konutunuza getirmek isteyen Capcom, bugün değişik bir konsol duyurusu yaptı. Retro oyun konsolu akımına katılan Japon oyun devi, bir müddettir söylentileri dolanan ‘Home Arcade’ isimli konsolunu resmen tanıttı. Yeni konsol 230 euroluk fiyatıyla dikkat çekiyor.

Home Arcade görünüş prestijiyle piyasadaki başka retro konsollardan oldukça farklı. Uzunca bir yapıya sahip olan konsolun ön yüzünde iki adet klasik arcade denetimci yer alıyor. Capcom tarafından yapılan açıklamalara nazaran joystickler ve butonlar bu alanın en ünlü markası olan Sanwa tarafından üretilmiş.

Home Arcade, HDMI kablosuyla TV yahut monitörlere bağlanabiliyor. Konsolun gereksinim duyduğu güç ise micro-USB kablosuyla sağlanacak. Capcom ayrıyeten Home Arcade’in öbür retro konsollardan farklı olarak yerleşik bir WiFi ünitesine sahip olacağını söylüyor. Konsolu bu biçimde internete bağlayabilecek ve oyunlarda elde ettiğiniz rekorları liderlik sıralamalarında karşılaştırabileceksiniz. Yani burada da bir atari salonu havası yakalanmak istenmiş.

Capcom’un 16 klasik oyunuyla piyasaya sürülecek olan Home Arcade’in tam 230 euroluk enteresan bir fiyatı var. Capcom belirlediği bu fiyat nedeniyle şu anda oldukça reaksiyon alıyor. Home Arcade, Avrupa ve Orta Doğu’da 25 Ekim’de raflardaki yerini alacak.

Home Arcade’in içereceği 16 oyun şu halde:

You may also like

Leave a Comment