Bang & Olufsen, H9 model kulaklıklarını Google Asistan dayanağı ile güncelledi

by Aybike Güzel
0 comment
Günümüzde dijital asistanların yükselişiyle birlikte, kulaklık üreticileri de bu teknolojiyi eserlerine entegre etmek için adeta yarışıyorlar. Örneğin birkaç yıl evvel Bose , Google Asistan’ın dayanağıyla gelen yeni bir kulaklık seti piyasaya sürmüştü. Artık ise tıpkı stratejiyi Bang & Olufsen uygulamaya başladı.

Batarya kapasitesi de arttırıldı

Şirket kısa bir mühlet evvel H9 model kablosuz kulaklıklarını güncelledi ve yeni modele Google Asistan dayanağı ekledi. Güncellenen modeller kullanıcıların dijital asistanı aktifleştirmek için basabilecekleri özel bir düğme ile geliyor. Bu yükseltme yalnızca bununla da hudutlu değil. Kulaklıklara daha yüksek kapasiteli bataryanın da eklendiği açıklandı.

Daha evvel, şirketin H9i kulaklıkları, bir şarj sürecine gereksinim duymadan evvel yaklaşık 18 saat kullanım sunuyordu. Lakin güncellenmiş H9 kulaklıklar, artık bu mühlete 7 saat daha ekleyecek bir pille geliyor ve kulaklık tek bir şarjla toplam 25 saat çalışabilecek. Bu da bilhassa seyahat eden kullanıcılar için harikulade bir müddet. Bang & Olufsen’in H9 model kulaklıklarının 500 dolar gibi cep yakan bir fiyat etiketi olduğunu da belirtelim.

You may also like

Leave a Comment