AT&T, Galaxy Fold’un yeni teslim tarihi için Haziran ayını işaret ediyor

by Aybike Güzel
0 comment

Akıllı telefon dünyasındaki son periyodun en kıymetli değişimi katlanabilir cihazlar olarak görülüyordu. Samsung da bu değişimin öncülerinden biri olmak için Galaxy Fold modelini tanıttı. Tanıtımın akabinde aşikâr bir müddet sessiz kalan firma geçtiğimiz hafta birinci inceleme örneklerini teknoloji basınına gönderdi. Lakin ortadan bir gün geçmeden ekran sorunlarıyla gündeme gelen Galaxy Fold’un son kullanıcıya ulaşacağı tarih resmi olarak ertelendi.

Yeni teslim tarihi 13 Haziran olabilir

ABD’nin kıymetli operatörlerinden AT&T, Galaxy Fold ön sipariş eden müşterilerine bugün bir bilgilendirme maili yolladı. Mailin içerisinde Galaxy Fold modelinin yeni teslim tarihi 13 Haziran olarak gözüküyor. AT&T üzerinden Galaxy Fold satın alan tüm müşterilere gibisi bir mail ulaşmış. Samsung şimdi yeni teslim tarihi hakkında açıklama yapmadı. Bahis hakkında AT&T ile irtibata geçen The Verge de rastgele bir cevap alamadıklarını belirtiyor.

Kısacası henüz resmi bir açıklama olmadığı için net bir şey söylemek mümkün değil. AT&T aygıtı satın alan müşterilerine bir tarih verebilmek gayesiyle kendisi 13 Haziran’ı belirlemiş olabilir. Zira olağan koşullarda içinde bulunduğumuz ay itibariyle müşterilere telefonlarının gönderilmeye başlaması gerekiyordu.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Samsung gönderdiği eserleri geri toplayarak hatanın nereden kaynakladığını aramaya odaklanıyor. Her ne olursa olsun Galaxy Fold için bu türlü bir başlangıcın pek güzel gözüktüğünü söylemek mümkün değil. Samsung sorunu ve tahlilini anladıktan sonra yeni teslim tarihi hakkında kesinlikle resmi bir açıklama yapacaktır.

You may also like

Leave a Comment