Asus Zenfone Max Pro (M1)’in küresel Android Pie güncellemesi dağıtılıyor

by Aybike Güzel
0 comment
Asus’un pil ömrü odaklı Zenfone Max Pro (M1) modeli ülkemizde de satılan ve kullanıcılar tarafından beğeni kazanan telefonlardan biri. Zenfone Max Pro (M1) için Android Pie güncellemesi de geçtiğimiz ay yayınlanmaya başlamıştı. Lakin yalnızca Hindistan menşeili ZB601KL modeli için yayınlanan bu güncelleme, ülkemiz dahil birçok pazarda deneyimlenemedi. Bugün ise küresel olarak tüm Asus Zenfone Max Pro (M1) modellerine Android Pie güncellemesi dağıtılmaya başlandı.

Mayıs 2019 güvenlik güncellemesi de mevcut

16.2010.1905.053 versiyon numaralı yeni güncelleme 1.5 GB boyutunda. İçerisinde Mayıs 2019 güvenlik güncellemesini de barındırıyor. Ayrıyeten kullanıcılar tarafından belirtilen birtakım meselelerin bu güncelleme ile giderildiği de belirtilmiş. Örneğin PUBG Mobile’daki HD grafik seçeneği ve arama bekleme meselelerinin düzeltildiği söyleniyor.

Güncelleme küresel olarak yayınlandığı için kademeli olarak dağıtılacaktır. Yani şu an için aygıtınızda görememeniz olağan. Güncellemeyi denetim etmek istiyorsanız Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemeleri kısmını kullanabilirsiniz. Güncellemenin tüm aygıtlara dağıtılmasının yaklaşık bir hafta sürebileceğini söyleyebiliriz.

Asus Zenfone Max Pro (M1), 2018 yılının Mayıs ayında çıktı. Snapdragon 636 yonga seti, 5.99 inç 2160×1080 piksel ekran, 6 GB’a kadar RAM, 128 GB’a kadar depolama ve en kıymetlisi 5000 mAh boyutunda batarya üzere özelliklere sahip olan bir model. Android Pie güncellemesiyle aygıtın kullanım ömrü daha da uzayacaktır.

You may also like

Leave a Comment