Apple geçtiğimiz Mart ayında kullanıcılarına kredi kartı olarak dağıtacağı Apple Card‘ı duyurmuştu. Şirket, Goldman Sachs ile ortaklaşa sunacağı bu kartı çalışanlarına dağıtmaya başladı ve ardından de çabucak internet ortamına sızdı ve cep telefonları konusunda sızıntılar paylaşan @bengeskin twitter hesabından paylaşıldı.

Apple Hisse hesabıyla entegre olacak

Apple evvelki açıklamalarında Apple Card’ın sıradan kredi kartlarının bilakis titanyum olacağını belirtmişti. Çünkü bu tip kartlar bankaların üst seviye müşterilerine verilmekte. Ben Geskin’in twitter hesabında kartın nasıl görüneceğine dair görseller yer alıyor. Manzaradaki kartın, bir çalışana ilişkin olduğu için isim kısmında değişiklik yapıldığını da belirtelim.

Apple’dan beklendiği üzere kartın tasarımı epey sade ve minimalist diyebiliriz. Lakin birinci bakışta kartın titanyum olup olmadığını anlamak sıkıntı. Apple Card, olağan bir fiziksel kredi kartı üzere kullanılabilecek ve Apple Hisse hesabınızla irtibatlı olacak. Bu yaz ABD‘de kullanıma sunulacak olan kartın öteki hangi ülkelerde dağıtılacağı ise şimdilik belirli değil.

You may also like

Leave a Comment