Apple Watch tekrar hayat kurtarmasıyla gündemde

by Aybike Güzel
0 comment

Apple Watch diğer akıllı saatlere kıyasla sıhhat özelliklerine çok daha fazla değer veriyor. Bunun sonuçlarını daha öncesinde hayat kurtarma vakalarıyla gördük. Yeniden gibisi bir hayat kurtarma olayı Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Vücudu şoka girmeden evvel uyardı

Tüm ayrıntıları Reddit’de paylaşan Apple Watch kullanıcısı saatinin düzensiz kalp atışıyla ilgili uyarıda bulunduğunu belirtiyor. Bu ikaz bildirimlerini gördükten sonra anında acil servisi aramış. Acil servis konuta vardığında vücudu şokta olmasına karşın evvelce haber vermesi sayesinde anında müdahale yapılabildiğini söylüyor. Kullanıcının açıklamasının bir kısmı şu formda:

“Yatağımda uzanıp televizyon izliyordum. Birdenbire Apple Watch bana sistemsiz kalp atışımla ilgili bildirimler yollamaya başladı. Acil servisi aradım. Vardıklarında bedenim şoktaydı. Bildirimler gelene kadar kendimi düzgün hissediyordum. Sıhhat vazifelileri taşikardi sıkıntım olduğunu söylediler. Aşikâr bir mühlet sonra bayıldım ve hastane yatağında gözümü geri açtım.”

Hastanede tabipler tarafından yapılan EKG testlerinde de kimi anormalliklere rastlanması Apple Watch’ın gönderdiği bildirimlerin yanlışsız olduğunu ispatlar nitelikte. Ayrıyeten Apple Watch’ın taşikardi sorununu tespit edebildiği daha evvelce de biliniyordu. Özcesi Apple Watch bir kişinin daha hayatını kurtarmış oldu.

You may also like

Leave a Comment