Apple uyardı: iPad Pro kullanıcıları Apple Pencil ve otomobil anahtarlarını birbirinden uzak tutmalı

by Aybike Güzel
0 comment
Apple Pencil takviye dökümanını yenileyen Apple, kullanıcıların yaşadığı çılgın bir soruna yönelik içerik eklemesi yaptı. Güncellenen dökümana nazaran şayet ikinci kuşak Apple Pencil’ı iPad Pro üzerinde şarj ediyorsanız, aracınızı anahtarlığınızı kullanarak açmakta sorun yaşayabilirsiniz.
Bir parazitin, teşebbüsün dehşetli ve tahminen de komik örneği olan bu durum, Apple Pencil 2. nesil yalnızca şarj edilirken ortaya çıkıyor. Anahtarlıklar ise araca yaklaştığınızda kilidi otomatik olarak açan çeşitten aygıtlar olduğunda bu parazitten etkileniyor. Sanıyoruz ki çok az sayıda kullanıcının başına gelen bu durum, her biçimde takviye dökümanında belirtilmeye değiyor.
En mümkün senaryo ise şöyle: üzerinde Apple Pencil şarj olan tabletiniz bir elinizde, otomobil anahtarlığınız öbür elinizde araca yöneliyorsunuz ve kapılar açılmıyor. Bir başkası ise birebir iPad Pro konseyimi çantanızda ve tekrar Pencil şarj oluyor. Arabayı açmaya çalışıyorsunuz, lakin hayatta her şey bu kadar kolay değil. Sorunu çözmek için yapılması gerekenler neyse ki çok sıkıntı değil. Öncelikle Pencil şarj olmuyor, yalnızca manyetik biçimde tablete takılı duruyorsa rastgele bir sorun çıkarmıyor. Şarj durumu varsa da aygıtı anahtarlıktan uzaklaştırmak yahut süreksiz olarak kalemi tabletten ayırmak yeniden durumu çözüyor. 
Böyle bir durum sanıyoruz ki çok insanın başına gelmez lakin varlıklı olmanın da makul badireleri bu türlü bazen ortaya çıkabiliyor.

You may also like

Leave a Comment