Apple Kendi Wi-Fi Çipini Geliştirmeye Orta Vermiş Olabilir

by Aybike Güzel
0 comment

Apple, bileşen üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirerek üçüncü taraf tedarikçilere olan bağımlılığını azaltmanın yollarını arıyor. Tıpkı A serisi taşınabilir ve M serisi çipsetlerde olduğu üzere şirketin kablosuz çipler, 5G modemler ve hatta iPhone’ları, Apple Watch’ları ve Mac’leri için şirket içi ekran üretimi yapacağı söyleniyor.

Son olarak analist Ming-Chi Kuo’nun en son yarı iletken anketi, Apple’ın Wi-Fi yongası geliştirme konusunda geri adım atacağını ve ana tedarikçisi olarak Broadcom’a güvenmeye devam edeceğini argüman ediyor. Apple, IC tasarım kaynaklarının birçoklarını çipset geliştirmeye ayırıyor. Ayrıyeten Kuo, Apple’ın 5G modem gelişimine Wi-Fi çip projesi yerine öncelik verdiğinden de bahsediyor.

Apple, yaklaşan iPhone 15 modellerinde ve eser portföyünün geri kalanında büyük olasılıkla Wi-Fi 6E’ye geçiş yapacak. Kuo, Apple’ın birleştirilmiş Wi-Fi + Bluetooth çipinin hala çalışmalarda olduğunu doğruladı. Mark Gurman, Apple’ın hala Wi-Fi + Bluetooth kombo çipi üzerinde çalıştığını da doğruladı.

You may also like

Leave a Comment