Akıllı saat arayanlar için en güzel 10 akıllı saat önerisi

by Aybike Güzel
0 comment
Akıllı saatler yalnızca bir aksesuar değil birebir vakitte telefonunuzdan bildirim almanın ve sıhhatinizi direkt bileğinizden takip etmenin en hoş yoludur. Bu bağlamda hazırladığımız Android ve iPhone için en güzel akıllı saatler önerilerimiz burada:

En âlâ akıllı saat modelini Apple Watch Series 8 olarak düşünebilirsiniz lakin bu her senaryoda gerçekleşen bir durum değil. Çünkü Apple Watch’u kullanmak için bir iPhone’a sahip olmanız gerekmekte. Münasebetiyle bir Android kullanıcısı için Apple Watch seçenek olmaktan çıkıyor. Lakin Android için akıllı saat seçeneği de epeyce fazla ve artık Apple Watch düzeyinde pek çok eser bulunuyor. Akıllı saatte hangi marka tercih edilmeli? diye soruyorsanız Apple, Huawei, Xiaomi ve Samsung akıllı saat alanında güçlü eserlere sahip durumda. Akıllı saat fiyatları tarafındaysa etiketler eserden esere, mağazadan mağazaya değişiklik gösteriyor. Bu nedenle tercih edeceğiniz modelin fiyatını düzgün araştırmak hakikat bir atılım olacaktır. Hazırladığımız en uygun akıllı saatler içeriğimizde üst düzey akıllı saat modellerinin yanında giriş ve orta düzey modellerine de yer verdik. Dilerseniz listemize geçelim.

En uygun 10 akıllı saat önerisi 📜

Günümüzde pek çok insan Hangi akıllı saati almalıyım? diye soruyor çünkü artık tonlarca seçenek bulunuyor. Yüksek sayıda olan model ölçüsü ortasında bunalan beşerler hakikat seçimi yapmakta zorlanıyor. Akıllı saat için hangi markayı tercih edeceğine karar vermekte zorlanan tüketiciler bunun da ötesinde “Şarjı en uzun giden akıllı saat hangisi?” diye aratıyor. Tüm bunların karşılığı ise yazımızın devamında:

 1. Apple Watch Series 8
 2. Samsung Galaxy Watch 5
 3. Apple Watch SE
 4. Fitbit Sense 2
 5. Apple Watch Ultra
 6. Samsung Galaxy Watch 5 Pro
 7. Xiaomi Watch S1
 8. Huawei Watch GT 3 Pro
 9. Oppo Realme Watch S
 10. Vestel Akıllı Saat 2

Apple Watch Series 8 🍎

Hem teknoloji basını hem de tüketici gözünde Apple Watch Series 8 dünyanın en âlâ akıllı saati olarak nitelendiriliyor. Lakin üstte da dediğimiz üzere kimi kısıtlamalar bulunuyor: iPhone gereksinimi. Öte yandan Apple Watch 8 her ne kadar evvelki modele oranla büyük yükseltmeler getirmese de olan paketi mükemmelleştiriyor. 18 saatlik bir pil ömrü sunan Apple Watch 8, çarpışma algılama, döngü+uyku takibi ve çeşitli spor aktivitesi takibi yapabiliyor. İsteğe bağlı LTE, 41 mm / 45 mm olmak üzere iki farklı boyut seçeneği, her vakit açık ekran ve GPS dayanağı aygıtta yer alan başka ayrıntılar ortasında. Ek olarak sim kartlı akıllı saat tavsiyesi istiyorsanız Apple Watch Series 8 güzel bir tercih olacaktır.

Apple Watch Series 8 almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch 5 🕔

Samsung’un akıllı saati Galaxy Watch 5 yeni daha sağlam ekranı, daha uzun pil ömrü ile dikkat çekiyor. Apple üzere Galaxy Watch 5 ile Galaxy Watch 4 ortasında büyük farklar yok ama değerli değişiklikler aygıtta bulunuyor. Aktivite takiplerinin yanı sıra 50 saate varan pil ömrü açıkçası saatin öne çıkan en kıymetli ayrıntılarından. Galaxy Watch 5, 40 mm/44mm boyut seçeneği ve isteğe bağlı LTE takviyesi ile birlikte gelirken GPS temas takviyesini de sunuyor. Bunların yanında aygıt uyku, gerilim, SpO2, EKG ve kalp atış suratı üzere faaliyetleri takip edebiliyor.

Samsung Galaxy Watch 5 almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Apple Watch SE 2⌚

Evvelki Apple Watch SE’den daha düşük fiyat, Watch Series 8 ile tıpkı yonga seti ve tıpkı 18 saatlik pil ömrü. Karşınızda Watch SE 2 (2022). Apple Watch SE 2, eski bir Apple Watch dizaynını Apple Watch Series 8’in yonga seti ile birleştiren bir eser olarak düşünülebilir. Daha uygun fiyatlı olan bu Apple akıllı saat modeli, Series 8’in tüm özelliklerine sahip değil, lakin yeniden de olağanüstü fitness takibi ve güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor. Watch SE 2 ile Series 8 ortasındaki en kıymetli farklar AOD ekran, EKG, cilt sıcaklığı ve daha az parlak ekran. Bu eksiklikler sizin için sorun değilse Watch SE, en hoş akıllı saatler ortasına girebilir.

Apple Watch SE 2 almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Fitbit Sense 2 ⏰

Özgün Fitbit Sense ile karşılaştırıldığında, Fitbit Sense 2 yenilenmiş bir tasarım, arayüz ve EDA sensörü ile ön plana çıkıyor. Gelişmiş sıhhat tahlili ve Fitbit Premium ile derin entegrasyon sayesinde Sense 2, bu listedeki en uygun akıllı saatlerin birçoklarına nazaran fitness takibinde de bir avantaj sağlıyor. Gerilim algılayan EDA (elektrodermal aktivite) sensöründeki bir güncelleme, aygıtın muvaffakiyetinde büyük bir rol oynuyor: artık cEDA (sürekli için ‘c’) olarak isimlendirilen sensör, gün boyunca gerilim düzeylerini takip ediyor. iOS ve Android ile uyumlu olan Fitbit Sense 2, 6 günlük pil ömrü ile şarjı en uzun giden akıllı saat modellerinden birisi. Lakin Fitbit Sense 2, LTE dayanağı sunmazken üçüncü taraf uygulamaları da desteklemiyor.

Fitbit Sense 2 almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Apple Watch Ultra 🍏

Tüm Apple Watch’lar ortasında en uygun pil ömrü ile birlikte önemli bir sporcuysanız yahut bileğinizdeki güvenlik özelliklerine öncelik veriyorsanız, Apple Watch Ultra satın alabileceğiniz en düzgün akıllı saatler ortasında üst sıralarda diyebiliriz. Watch Ultra’da bulunan üçüncü Hareket -Action- butonu Acil SOS, Siren gibi güvenlik özelliklerine erişmeyi sağlarken idmanlar için de kullanışlı bir yapı sunuyor. Watch Ultra’nın ekranı (49mm) çok daha büyükken saatin tamamı daha fazla dayanıklılık için oluşturulmış durumda. Münasebetiyle safi cam, titanyum gövde ve 100 metreye kadar artırılmış su geçirmezlik bu modelin kilit ayrıntılarında. Üstelik Watch Ultra, 60 saatlik bir pil ömrü de sunuyor. Tüm bunların ışığında en düzgün akıllı saat markaları ortasında Apple ve Samsung ön plana çıkıyor denilebilir.

Apple Watch Ultra almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro ⏱️

Tıpkı Watch Ultra modelinde olduğu üzere Samsung da Galaxy Watch 5 Pro ile üst seviyeyi hedefliyor. Gerek daha büyük bataryası gerekse daha büyük ekranı ile standart Watch 5’den ayrılan Watch 5 Pro, 80 saatlik pil ömrü ile dikkat çekiyor. Bir alt modeldeki kardeşinin tüm özelliklerini sunan model, dış yer antrenman ve sporları için ekstra takip avantajı sunarak sportmenler için güçlü bir seçenek haline geliyor. Sağlam titanyum kasa ve 45mm üzere büyük bir boyut ile Watch 5 Pro, direkt şık bir imgeyi hedeflemiyor. Ek olarak birtakım özellikler yalnızca Samsung telefonlarda çalışıyor. Bunların yanında bisiklet yahut yürüyüş üzere dış yer sporlarıyla ilgiliyseniz Watch 5 Pro, en güzel akıllı saat tercihi olabilir.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Xiaomi Watch S1 ⏲️

Akıllı saat üzere görünmeyen Xiaomi akıllı saat: Watch S1. Şık tasarımı uzun pil ömrü ile birleştiren Xiaomi Watch S1, tipik bir kullanımda 12 günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Şayet güç tasarrufunu etkinleştirirseniz pil ömrü 24 güne yükseliyor. Sağlam safi cam ve paslanmaz çelik gövde ile birleştirilen Xiaomi Watch S1, çift bant GPS, gün uzunluğu kalp ve oksijen düzeyi denetimi sunuyor. Tıpkı vakitte 117 antrenman moduyla geniş bir istatistik takibi yapabilen aygıt, gerilim takibi de yapabiliyor.

Xiaomi Watch S1 almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Huawei Watch GT 3 Pro 🕰️

Huawei Watch GT 3 Pro akıllı saat modeli tekrar şık tasarımı ve premium düzeydeki özellikleri ile dikkat çekiyor. Yalnızca 10 dakikalık şarj ile tüm günlük bir kullanım ömrü sunan Watch GT 3 Pro, toplamda 14 günlük pil ömrüne sahip. EKG, kandaki oksijen, fitness, uyku ve gerilim takibi yapabilen aygıtta Harmony OS bulunuyor. Şayet Huawei akıllı saat arıyorsanız Watch GT 3 Pro’nun, firmanın şimdiye kadar yapmış olduğu en yeterli ve en hoş akıllı saatler ortasında bulunduğunu belirtelim.

Huawei Watch GT3 Pro almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Oppo Realme Watch S ⌚

Oppo akıllı saat alanında Realme markası altında yer alıyor. Realme Watch S, tipik kullanımda 15 gün, güç tasarrufu modunda ise 20 günlük bir pil ömrü sunarken yüksek özelleştirme seçenekleriyle dikkat çekiyor. Tüm gün kalp atış suratı takibi yapabilen aygıt kanınızdaki oksijen seviyesini de ölçebiliyor. Bu sayede gerek uyku sırasında gerekse spor esnasında istatistiklerinizi takip edebiliyorsunuz.

Oppo Realme Watch S almak için bu ilişkiyi ziyaret edebilirsiniz.

Vestel Akıllı Saat 2 💸

Vestel akıllı saat sektöründe giriş düzeyi aygıtlar ile yer alıyor. Vestel Akıllı Saat 2 modeli de bu eserlerden bir tanesi. 7 günlük pil ömrü sunan Vestel Akıllı Saat 2, misal eserlerdeki kandaki oksijen düzeyi ölçümü, gerilim ölçümü ve aktivite takibi üzere yetenekleri sunuyor. 14 farklı spor modu sunan aygıt yalnızca 39mm boyut seçeneğine sahip. Ucuz akıllı saat arıyorsanız Vestel Akıllı Saat 2 masadaki seçeneklerden bir tanesi olarak listeye eklenebilir.

Akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenler ❗

 • Uyumluluk: Akıllı saatin telefonunuzun işletim sistemiyle uyumluluğuna dikkat edilmeli.
 • Ekran özellikleri: OLED mi, LCD mi yoksa AMOLED mi? karar verilmeli.
 • Pil ömrü: Akıllı saatler değişken pil ömrüne sahip ve size uygun olanı seçmek kıymetli olacaktır.
 • Aktivite takibi: Akıllı saatin spor ve aktivite takip yetenekleri değerli faktörler ortasında bulunuyor.
 • Uygulama desteği: Kimi akıllı saatler ek uygulama takviyesi sunmuyor hasebiyle kullanılacaksa Spotify ve WhatsApp üzere uygulamaları desteklediğinden emin olmak gerekiyor.
 • Tasarım: Akıllı saatler birebir vakitte birer aksesuardır. Münasebetiyle tasarım, ferdî tercih nedenleri ortasında bulunuyor.

Akıllı saat almak için 7 neden ❓

Akıllı saatler yalnızca “saat” değiller ve çok çeşitli yeteneklere sahipler. Giderek artan pil ömürleri sayesinde bu aygıtlar bizlerle daha da bütünleşiyor ve klasik saatleri ortadan kaldırıyor. Lakin akıllı saat neden alınmalı? Bu elbette ihtiyaçlarınızla ilgili lakin akıllı saat alınır mı? diye soruyorsanız işte birtakım nedenler:

 1. Spor takibi
 2. Anlık bildirim kontrolü
 3. Sağlık takibi
 4. Telefona olan muhtaçlığı azaltma
 5. Akıllı aygıtların kontrolü
 6. Özelleştirme
 7. Temassız ödeme

Böylece en yeterli akıllı saatler içeriğimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Listemizde giriş düzeyinde bulunan uygun fiyatlı akıllı saatlerden üst seviyeyi hedefleyen akıllı saatlere kadar çeşitli modellere yer verdik. Tıpkı vakitte akıllı saat almak için nedenler gösterdik ve akıllı saat alırken dikkat edilmesi gerekenleri listeledik. Bu sayede bileğinize takacağınız akıllı saati satın alırken hakikat tercihi yapmanıza yardımcı olduk.

You may also like

Leave a Comment