ADATA harici SSD ve USB flash bellek modellerini duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment

Tayvanlı RAM ve SSD eserleri üreticisi

ADATA depolama üniteleri ailesini iki farklı modelle genişletti. Sağlam gövdeye sahip harici SSD ve flash bellek modelleri donanımsal açıdan da uzun ömür vadediyor.

IESU317 harici SSD  

IESU317 harici SSD’den başlayacak olursak, taşlanmış yüzeyi sayesinde parmak izine karşı dirençli bir kasaya sahip model 1 TB’a kadar kapasite seçenekleriyle sunuluyor. 256 bit AES şifreleme dayanağıyla datalarını inançta tutmak isteyen kullanıcıların gaye alındığı harici şoförün sıralı okuma/yazma suratı ise 435/400 MB/s düzeyinde.

9.6 mm kalınlığındaki harici SSD ünitesinin sistemle irtibat kurulmasında kullandığı arayüz USB 3.2 olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak MLC tipi NAND yongaları kullanılan depolama ünitesi bu sayede de uzun bir ömür sunacağa benziyor. Ek olarak şoförde aşınma dengeleme ve TRIM desteğinin bulunduğunu da belirtelim.

 
IUFU33B USB flash bellek ise 128 GB kapasite ile satışa sunulurken IESU317’de olduğu üzere MLC tipi NAND flash belleklerin tercih edildiğini görüyoruz.
 

Metalik kasaya sahip flash belleğin okuma yazma suratı ise sırasıyla 140/80 MB/s’ye ulaşabiliyor. Arayüz tarafında tekrar USB 3.2 Gen 1’in tercih edildiğini görüyoruz. Bu nedenle yer alacak USB Type-C arayüzü kullanıcıları biraz mutlu etmeyebilir.

You may also like

Leave a Comment