8 ve 13 inçlik Galaxy Fold modelleri yolda

by Aybike Güzel
0 comment

İlk katlanabilir akıllı telefonunda ekran problemleri yaşamaya başlayan Samsung, Çin lansmanını erteleme durumunda olsa da gelecek planları hazır. Galaxy Fold konsepti gelecekte 8 inç ve 13 inç boyutlara sahip olacak.

Daha büyük modeller

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon trendinde tek bir standart olmadığını görüyoruz. Hali hazırda dıştan içe ve içten dışa katlanan iki tıp mevcut. Bununla birlikte gelecekte üçe katlanan telefonlar da göreceğiz.

Samsung’un Kasım ayında patentini aldığı yeni katlanabilir telefon üçe katlanmasıyla dikkat çekiyor. Böylelikle yeniden 4 yahut 5 inçlik bir akıllı telefon iken açıldığında çok daha büyük bir tablet yapısına bürünüyor.

Samsung katlanma biçimi ile isimlendirme yapmış. G-type adındaki 8 inçlik versiyon bir kanadı içe hakikat katlanacak halde tasarlanmış. S-type ismindeki 13 inçlik versiyon ise S biçiminde katlanıyor. Böylelikle katlanabilir ekranlarda büyük boyut arayanlar için de alternatifler ortaya çıkmış oluyor.

Elbette bu modellerin geleceği mevcut Galaxy Fold modelinin durumuna bağlı. Katlanabilir olması açısından ekranda kullanılan polimer katman çok daha ince bir yapıya imkân tanıyor bununla birlikte bu katmanda kırılma problemleri baş gösterdi. Bu katman ile entegre olan polimid ekran koruyucunun sökülmesi önemli ziyanlara sebep oluyor. Samsung’un satış esnasında bunu bilhassa tüketicilere açıklaması gerekiyor çünkü kaldırıldığı anda artık yapacak bir şey kalmıyor.

 

You may also like

Leave a Comment