64MP çözünürlüğünde kamera Galaxy A70S modelinde kullanılacak

by Aybike Güzel
0 comment

Son periyotta Samsung cephesinden birbiri gerisine kıymetli kamera yenilikleri haberi geliyor. 5x optik yakınlaştırma yapabilen ince modülün akabinde 64MP çözünürlüğünde yeni bir sensör daha duyurulmuştu. Bu sensör birinci kere Galaxy A serisinde kullanılacak.

Galaxy A70S özellikleri

Samsung’un genelde birinci yenilikleri amiral gemilerinde değil de üst düzeye yakın akıllı telefonlarında kullanıyor. Bu bakımdan 64MP çözünürlüğündeki kamera Galaxy A70S modelinde karşımıza çıkacak.

64MP çözünürlüğündeki yeni sensör bilindiği üzere 4 pikseli birleştirerek 16MP çözünürlüğünde daha ayrıntılı ve kaliteli görseller üretiyor. Ortam şartları uygun olduğu takdirde de mozaik algoritması ile 64MP çözünürlüğünde çekim yapıyor.

Galaxy A70S bu sayede piyasadaki en yüksek kamera çözünürlüğüne sahip olacak. Pazarlama açısından da değerli bir avantaj sunacak olan kameranın yanında rastgele bir yardımcı kamera olmayacağı belirtiliyor.

Diğer taraftan Galaxy A70S modelinde 6.7 inçlik AMOLED ekran, Snapdragon 675, 6GB RAM, 32MP çözünürlüğünde ön kamera, 128GB depolama kapasitesi halinde misal özellikler olacağı tabir ediliyor. Şimdilik Galaxy A70S için öbür ayrıntı bulunmuyor.

 

You may also like

Leave a Comment