63.000’den Fazla Ford Otomobil Geri Çağrıldı

by Aybike Güzel
0 comment

Amerikan otomotiv üreticisi Ford Motor Company, 2022 yılına ait Bronco SUV ve Ranger kamyonet modelini bir hata sebebiyle geri çağırdı. Ford’a gelen şikayetlere göre bu modellere sahip olan insanlar, arabalarının ön camından şikâyetçi.

Şikâyetçi olmakta da haklılar. Görünüşe göre Ford Bronco ve Ranger modellerinin ön camları sakızla yapıştırılmış zira model sahipleri, bir çarpışmada ön camın araçtan fırlayabileceğinden korkuyor. Dolayısıyla Ford da araçları geri toplatmaya karar vermiş.

63.000’den fazla Ford otomobili geri çağrıldı

8 Aralık 2021 ile 12 Nisan 2022 arasında üretilen 39.063 Ford Bronco ve 17 Aralık 2021 ile 12 Nisan 2022 arasında üretilen 24.231 Ford Ranger şirket tarafından geri çağrıldı. Ford, ortam sıcaklığı ve nemi, yapıştırma işlemi sırasındaki sıcaklık ayarları, vernik kalınlığı ve birçok diğer değişkeni göz önünde bulundurdu ancak ön camların neden ayrılabileceği konusunda bir sonuca varamadı.

ABD’nin Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından sağlanan belgelere göre sorun ilk olarak Nisan 2022’nin başlarında bir müşterinin Bronco’sunda keşfedildi. Ford, sorunla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanmanın gerçekleşmediğini belirtiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

You may also like

Leave a Comment