50. kuruluş yılına özel Ryzen 7 2700X işlemcisi geliyor

by Aybike Güzel
0 comment

1 Mayıs 2019 tarihi itibariyle yonga pazarında yarım asrı geride bırakacak olan teknoloji devi AMD, yıl dönümüne özel bir işlemci hazırlıyor. Özellik daha çok paketleme tarafında yaşanacak üzere görünüyor.

50. Yıl Özel Ryzen 7 2700X özellikleri ve fiyatı

Bazı perakende kanallarında ortaya çıkan bilgilere nazaran bu işlemci 50. Yıl Özel Ryzen 7 2700X adını taşıyor. YD270XBGAFA50. model numarasına sahip olan işlemcinin özgün işlemciden rastgele bir farkı yok.

12nm sürecinde üretilen ikinci kuşak Ryzen serisine dahil olan AMD Ryzen 7 2700X işlemcisi 8 çekirdek ve 16 izlek ünitesi barındırıyor. 4.3GHz suratlarına çıkabilen işlemcide XFR soğutma teknolojisi, 16MB paylaşımlı Düzey 3 ön bellek, Wraith Prism RGB işlemci soğutucusu formunda özellikler yer alıyor.

Kaynaklar özel versiyonun kutu dizaynında birtakım farklılıklar olacağını kestirim ediyor. Ayrıyeten işlemcinin baskılı devre kartında da lazer işlemeli kimi işaretler yer alabilir. Bunun haricinde başka her şey tıpkı olacak.

Site ilanlarında işlemci kısa müddette tükenmiş görünüyor. Fiyatı ise 340.95$ olarak belirlenmiş. Şimdi AMD tarafından bir açıklama yapılmadığı için tasarım farklılıkları ve net fiyat konusunda bir bilgi mevcut değil.

 

You may also like

Leave a Comment