2021 iPhone modelleri çentiksiz ekran ile gelecek

by Aybike Güzel
0 comment
Akıllı telefon üreticileri ön kamerayı yerleştirmek için birçok farklı tasarım denediler. İçinde bulunduğumuz yılda, delikli ekranlardan, diyagonal açılan kamera sistemlerine kadar enteresan tahliller gördük. Apple ise iPhone için çentikli tasarımı muhafazaya devam ediyor. Görünen o ki tamamı ekrandan oluşan çentiksiz iPhone için biraz daha beklememiz gerekecek.

2020 iPhone’larında çentik boyutu küçülüyor

Ming-Chi Kuo isimli tanınan analist, gelecek iPhone modelleri için değerli bilgiler aktardı. Kuo’nun telaffuzuna nazaran TrueDepth ve ön kamera modüllerinin küçülmesi sayesinde 2020 iPhone’larını daha küçük boyutta çentikle göreceğiz. Yani ekran çerçeve oranının değerli ölçüde yükseleceğini söyleyebiliriz. Çentiksiz ekran bekleyenler için de sevindirici bir haber var. Tekrar birebir analist 2021 iPhone modellerinin sonunda çerçevesiz ve çentiksiz dizaynla geleceğini söylüyor. Yani tamamı ekrandan oluşan iPhone’u görmemiz 2021 yılında gerçekleşecek.

Bildiğiniz üzere ekran altında kamera teknolojisi konusunda, Çinli firmaların çalışmaları sürat kazandı. Xiaomi ve Oppo ekran altında kamera teknolojisi için demolar sergilemeye başladılar bile. Apple da ortayı fazla açmadan ekran altı kamera teknolojisine yönelebilir.

Halihazırda Apple’ın Çin’de satılacak iPhone modellerine özel olarak ekran üzerinden parmak izi sensörü hazırladığına dair birtakım duyumlar mevcut. Yani hem kamera hem de parmak izi sensörünün ekran altına alınmasıyla, iPhone’ların çentikten kurtulduğuna şahit olacağız.

You may also like

Leave a Comment